Gündem

Model Dilara Kurşun, Schengen vizesi almak isterken dolandırıldı!

28 Ocak 2023 07:10

2016 Miss Turkey güzellerinden model Dilara Kurşun vize almak için anlaştığı işletmeci tarafından dolandırıldığını söyledi. Belgelerini gönderdiği kişiye bir daha ulaşamayan genç manken, “tüm bilgilerim elinde” deyip şikayetçi oldu

Ünlü manken Dilara Kurşun, geçen yıl kasımda Schengen vizesi almak istedi. Bir arkadaşına bu konuda yardım eden işletmeci Gökmen Ö. ile iletişime geçen Kurşun, vize işlemleri için fotoğraf ile pasaportunu kargo ile gönderdi. Genç kadın, harç ve masraflar için 6 bin 300 lira ödedi. Oyalandığını fark eden Kurşun, belgelerini geri istedi, ancak Gökmen Ö.'ye ulaşamadı.

Sabah'ın haberine göre; işletmecinin numarası kullanım dışı olunca paniğe kapılan Kurşun, şikayetçi oldu. Dolandırıldığını ve kişisel bilgileri Gökmen Ö.'nün elinde olduğu için başına gelebilecek olaylardan korktuğunu söyleyen manken, şahsın cezalandırılmasını istedi.

Gökmen Ö.'nün yakalanmasına yönelik yapılan araştırmada, genç adam adresinde bulunamadı ve telefonuna ulaşılamadı. Olayla ilgili soruşturmanın sürdüğü öğrenildi.