Gündem

MHP'li Kalaycı: Türkiye üzerinde yeni oyun planlanmakta

MHP'li Kalaycı: Türkiye üzerinde yeni oyun planlanmakta MHP Konya Milletvekili Mustafa Kalaycı, FETÖ'cü ve PKK'lı teröristlerin iş bölümü ve görev taksimi yapmış eylem ortakları halinde pusuda beklediklerini söyleyerek, "Türkiye üzerinde yeni bir hain de

21 Aralık 2018 22:42

MHP\'li Kalaycı: Türkiye üzerinde yeni oyun planlanmakta

MHP Konya Milletvekili Mustafa Kalaycı, FETÖ\'cü ve PKK\'lı teröristlerin iş bölümü ve görev taksimi yapmış eylem ortakları halinde pusuda beklediklerini söyleyerek, \"Türkiye üzerinde yeni bir hain deneme, yeni bir şer oyun planlanmakta, gelişmeler buna işaret etmektedir. Sokaktan medet umanlar, kargaşadan geçim sağlayanlar, bozgunculuktan yarar bekleyenler işbirliği yapmışlardır\" dedi. 
TBMM Genel Kurulu’nda, 2019 Mali Yılı Bütçe görüşmelerinin son gününde, MHP Grubu adına konuşan Kalaycı,Türkiye’nin, coğrafyası itibarıyla hiçbir zaman bir sükunet halkası içinde olmadığı gibi özellikle son dönemde tam bir karmaşa, belirsizlik ve çatışma düzeninin ortasında kaldığını belirtti. Kalaycı, \"Türk milleti son 10 yıldır siyasi, sosyal ve ekonomik ablukaya alınmak istenmiştir. Türkiye artan bir şiddetle tehdit kuşağında tutulmuş, vatanımız tehlikeden tehlikeye girmiştir. FETÖ kumpasları, doğu ve güneydoğu il ve ilçelerimizde hendek terörüyle birlikte tezahür eden işgal planları, güney sınırlarımız boyunca terör koridoru oluşturma girişimi,15 Temmuz işgal teşebbüsü, Ankara’nın göbeğinde patlatılan bombalar, dayanılmaz boyuta ulaşan şehit haberleri yakın tarihimizin adeta özeti niteliğindedir\" dedi.
\'TÜRK EKONOMİSİ ÇÖKERTİLMEK İSTENDİ\'
Mustafa Kalaycı, 24 Haziran seçimleri sonrasında Türkiye ekonomisinin çökertilmesinin hedeflendiğini öne sürerek, \"Londra merkezli küresel fonlar, sermaye çetelerine yıkım emri vermişler, para oyunlarıyla, döviz operasyonlarıyla, kur silahıyla ekonomik sisteme suikast düzenlemişlerdir. Özellikle 12 Ağustos’u 13 Ağustos’a bağlayan gecede kudurmuş gibi üzerimize çullanmışlardır\" dedi.
\'SOKAKTAN MEDET UMANLAR İŞBİRLİĞİ YAPMIŞTIR\'
FETÖ\'cü ve PKK\'lı teröristlerin iş bölümü ve görev taksimi yapmış eylem ortakları halinde pusuda beklediklerini kaydeden Kalaycı, \"Türkiye üzerinde yeni bir hain deneme, yeni bir şer oyun planlanmakta, gelişmeler buna işaret etmektedir. Sokaktan medet umanlar, kargaşadan geçim sağlayanlar, bozgunculuktan yarar bekleyenler işbirliği yapmışlardır. Provokatörler iç barış ve huzur ortamını gerebildikleri kadar germekte, sabırları zorlamaktadır. Türkiye iç ve dış tehditlere maruz kalırken, yeni sistemi tasfiye planları yapmak, \'hükümet kaybetsin de nasıl kaybederse kaybetsin\' anlayışına girmek, ne millet sevgisiyle, ne de vatanseverlikle kesinlikle bağdaşmaz, asla bağdaşmayacaktır. Türkiye’yi hedef alan komplo, kumpas ve saldırılar karşısında milli bir duruş sergilemek, herkes için ahlaki ve vicdani bir zorunluluktur, vatanseverliğin asgari bir icabıdır\" diye konuştu.

ANKARA, (DHA)

Haber, değiştirilmeden kaynağından otomatik olarak eklenmiştir