Gündem

MHP: Bizim kapımız açık; pişman olan, "Hata yaptık" diyen dönebilir

"Biz onların samimi olduğuna kanaat getirdiğimizde onlarla yolumuza devam edeceğiz"

31 Mayıs 2018 12:38

MHP Genel Başkan Yardımcısı Deniz Depboylu, partilerinden ayrılanlara çağrıda bulunarak, "Bizim kapımız açık. Samimi olan 'pişmanız' diyen, 'hata yaptık' diyenler her zaman geri dönebilirler" dedi.

24 Haziran'daki cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği genel seçimlerine yönelik açıklamada bulunan Depboylu, seçim çalışmalarına tüm hızıyla devam ettiklerini belirtti. Depboylu, seçimlerde sandıklardan güçlü bir şekilde çıkacaklarını, vatan ve millet için, bölünmez bütünlük ve beraberlik için MHP'nin teminat olmaya devam edeceği görüşünü dile getirdi.

Depboylu, isim vermeden muhalefet partilerinin liderleri hakkında da değerlendirmelerde bulunarak, şunları kaydetti:

"Aslında konuştukça iç yüzleri ortaya çıkıyor. Televizyon programlarında ve miting alanlarında PKK’nın savunucusu HDP’nin genel başkanına özgürlük istemeye cesaret edebilecek olan Cumhurbaşkanı adaylarına yüce milletimizin cevabı ne olacak hep birlikte göreceğiz." 

MHP'den ayrılanlarla ilgili geri dönüşlerin olduğunu da öne süren Depboylu, şöyle devam etti:

"Dönüşler aslında daha önceden başladı. Küskün ülkücülere olan çağrımızı, genel başkanımız Devlet Bahçeli 26 Mayıs'taki beyannamemiz ve aday tanıtımımızda açıkladı. Bizim kapımız açık. Samimi olan pişmanız diyen, hata yaptık diyenler her zaman geri dönebilirler. Biz onların samimi olduğuna kanaat getirdiğimizde onlarla yolumuza devam edeceğiz."

"Milletimiz gerçeği, doğruyu gördü" iddiasında bulunan kullanan Depboylu, Bahçeli'nin duruşuyla partilerinin ne kadar önemli bir rol aldığını ve bu durumun Türkiye siyasetine yansımasını şu an daha iyi gördüklerini öne sürdü.