Spor

Merih Demiral, teknik direktörü Gasperini ile birbirine girdi iddiası

28 Nisan 2023 10:14

İki sezondur İtalyan ekibi Atalanta'da forma giyen milli oyuncu Merih Demiral ve teknik direktör Gian Piero Gasperini'nin kavga ettiği ileri sürüldü.

2019 yılında Alanyaspor'dan Sassuolo'ya transfer olan Merih Demiral, göstediği performansla hem milli takımın vazgeçilmez ismi olmuş hem de büyüklerin ilgisini çekmişti.

Sassuolo'da gösterdiği yüksek performansın ardından yaz transfer döneminde 18 milyon Euro karşılığında 2019 yaz transfer döneminde Juventus'a transfer olan Merih Demiral, Türkiye'yi gururlandırmıştı. Juventus'a iki sezon forma giydikten sonra sakatlıktan dolayı formdan düşen Merih Demiral, 2021 yaz transfer döneminde İtalya'nın önemli takımlarından Atalanta'ya transfer oldu.

Atalanta'da forma giymeye başladıktan sonra bir kez daha kendini bulan milli stoper tekrar forma girdi ve takımının savunmasında önemli oyunculardan biri oldu.

Kavga iddiası

Yağız Sabuncuoğlu'nun yaptığı habere göre Merih Demiral ile Atalanta'nın İtalyan teknik direktör Gian Piero Gasperini kavga etti. Kavganın sebebi henüz tam bilinmezken, yaz transfer döneminde başka bir İtalyan devi olan Hakan Çalhanoğlu'nu da transfer eden Inter formu yükselen Merih Demiral'ı da kadrosuna katmak istemişti.

Bunun üzerine milli futbolcu da Atalanta yönetimine ayrılmak istediğini bildirmiş ancak Gasperini devreye girerek Merih Demiral'ın Milano ekibine transferini engellemişti.