Yaşam

Manken Tuğçe Kazaz: Paralel yapı açığımı yakalamaya çalıştı

Başbakan Yardımcısı Arınç'ın sözlerine destek çıkması nedeniyle eleştirilen manken Tuğçe Kazaz kendini savundu

05 Ağustos 2014 15:20

Manken Tuğçe Kazaz, Başbakan yardımcısı Bülent Arınç'ın "kadınlar aleni olarak kahkaha atmamalı" yönündeki sözlerine destek çıkan daha önceki yazısının "laik kesimler" tarafından yanlış anlaşıldığını söyleyerek sert eleştiriler yöneltti. Tuğçe Kazaz, "Benim gibi kendi hayatına bakan, yaptığı işi en iyi şekilde icra etmeye çalışan bir insanı neden dinledin? Benim bulduğum fikir, benim bir açığımı yakalamaya çalıştılar ki, ilerde kendi yanında kullanabilsin diye. Çünkü sen iyi niyetli değilsin. Ben burada iyi niyet görmüyorum. İyi niyetli olan biri neden beni dinlesin?" dedi. 

A Haber 'de Zeynep Bayramoğlu'nun sunduğu Kadraj programına katılan Kazaz, kendi telefonunun da dinlendiğini söyleyerek, ‘paralel yapı’ hakkında da sert ifadelerde bulundu. 

“Kendini laik sanan aydın kesim, zamanında başörtülü arkadaşlarımı, kardeşlerimi, insanlarımı; üniversitelere almadılar, eğitim haklarını ellerinden aldılar, devlet kurumlarına almadılar, çalışma haklarını ellerinden aldılar. Bu noktadan baktığımızda, onları cahil bırakmaya, onları ekonomik yönden zayıf bırakmaya kimin hakkı vardı?” 

Twitter kullanıcılarını da eleştiren Kazaz, “Biz grupla haline ayrılıp, birbirimize kızarak demokrasi yaratamayız, bu bir gerçek. Twitter’a dönüp baktığım zaman yine Atatürk diyen, laiklik diyen insanların benim bir yazıma, tamamını okumadan kalkıp sadece başlığından dolayı, sadece kendimizi ait hissetmediğimiz bir kesimden dolayı, tepki vermek adına, suçlama, aşağılama, küfür… İkinci paragrafta zaten ben söylemişim; ben hata yaptım. Bunun en çok ortasında olan benim. Kabul eden benim. Kim çıkıp böyle bir şeyi gösterir ki genç kızlara, ben bunu yaptım siz yapmayın. Ben o kapitalist sistemin bize öğretmeye çalıştığı özgürlükten geliyorum ve bunun zararını gördüm, asıl özgürlük bu değil, asıl erdemler bu değil diye ben kendimi öne atmışım.” 

 

‘Ülkeye sipariş adaylar getirildi'

 

Manken Tuğçe Kazaz, “Zamanında ülkemize sipariş adaylar getirildi” diyerek, Kemal Derviş’i buna örnek gösterdi ve Derviş’in ‘ülkeye büyük bir ekonomik zarar’ verdiğini iddia etti. ‘Paralel yapı’nın da milyarlarca dolarlık zarara yol açtığını öne süren Kazaz, “Ülkesini gerçekten seven insan, ülkesinin birliğini düşünen bir insan neden seçimden sonra da hataları ortaya çıkarmadı” dedi. 

Kazaz şöyle devam etti: 
 
“Beni neden dinlediklerinin net sebeplerini onlara sormak gerek. Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin belli kurumları, özel hayatıma karışmadıkları sürece beni belli gerekçelerle dinleyebilirler. Ancak bugün duyduğunuz, okuduğunuz kadarıyla ilk önce dini bir amaçla ortaya çıktığını söyleyen bir yapıdan bahsediyoruz. Ülke, millet sevdasından, bayrak aşkından ya da dini arayışlarından birtakım inançlarından ya da boşluklarından bu gibi yapılara katılmış insanları, masumane duyguları olanları tamamen dışında tutuyorum. Sen bir dini amaçla çıktın, insanları kendine böyle inandırdın, sonra da kalktın devlet içerisinde başka bir devlet oluşturmaya ve ele geçirmeye çalıştın. Senin amacın ne? Senin arkanda kim var? 

17 Aralık’a geleyim. Sen yine seçimler öncesinde ekonomisi iyi giden, istikrar sağlamış bir ülkeyi karıştırmak, kutuplaştırmak adına bir takım tapeler ortaya çıkarttın. Sonra insanları günlerce tweetlerle, ne zaman yeni bir şeyler çıkacak diye kendi içinde kutuplaştırmaya çalıştın. Bu da yetmedi, benim gibi kendi hayatına bakan, yaptığı işi en iyi şekilde icra etmeye çalışan bir insanı neden dinledin? Benim bulduğum fikir, benim bir açığımı yakalamaya çalıştılar ki, ilerde kendi yanında kullanabilsin diye. Çünkü sen iyi niyetli değilsin. Ben burada iyi niyet görmüyorum. İyi niyetli olan biri neden beni dinlesin?”

İlgili Haberler