Gündem

Manisa'da 'saadet zinciri' iddiası: 60 milyon TL dolandırıp kaçtı

11 Nisan 2023 20:45

Manisa'da bir marketler zincirinde müdür olan İ.A'nın, çok sayıda kişiyi kar payı verme vaadiyle yaklaşık 60 milyon lira dolandırdığı ileri sürüldü. Ortadan kaybolan İ.A. aranıyor.

Manisa'nın 3 ilçesinde, bir marketler zincirinde bölge sorumlu müdürü olan 40 yaşında İ.A'nın, çok sayıda kişiyi toptan şeker alıp, pazarlayarak, haftalık yüzde 10 kar payı verme vaadiyle yaklaşık 60 milyon lira dolandırdığı ileri sürüldü. Saadet zinciri yöntemiyle dolandırıcılık yapıp 10 gün önce ortadan kaybolduğu öne sürülen İ.A'nın yakalanması için polis çalışma başlattı.

Alaşehir İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne son bir haftada başvuran 5 kişi, bir marketler zincirinin Alaşehir, Salihli, Turgutlu ilçeleri sorumlu müdürü İ.A, tarafından 'saadet zinciri' yöntemiyle dolandırıldıklarını ileri sürüp, şikayetçi oldu. Mağdurlar, İ.A'nın 6 ay önce toptan şeker alıp pazarlayıp, haftalık yüzde 10 kar payı verme vaadiyle çok sayıda kişiden çeşitli miktarlarda para toplayıp, 10 gün önce ortadan kaybolduğunu belirtti. İ.A'nın telefonlarına cevap vermemesi ve işe gelmemesi üzerine gittikleri evini de satılığa çıkardığını öğrendiklerini belirtip, dolandırıldıkları gerekçesiyle şikayetçi oldu. (DHA)