Politika

MAK Danışmanlık: 1 değil, 2 yeni parti geliyor

"Her ikisi de parlamenter sistemi destekliyor"

27 Şubat 2019 10:17

Araştırma şirketi MAK Danışmanlık Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Kulat, 31 Mart'taki yerel seçim sonrası bir değil, iki yeni siyasi partinin kurulacağını iddia etti. Kulat, iki partinin de çekirdek kadrolarını önemli ölçüde bildiğini söyledi.

Kişisel sosyal hesabı Twitter üzerinden yaptığı açıklamalarda söz konusu iki partiden birinin liderinin eski Başbakan Ahmet Davutoğlu olduğunu ileri süren Kulat, diğer partinin de "Ali Babacan ve Abdullah Gül destekli olacağını" öne sürdü.

"Diğer partilerden siyasetçiler de yer alıyor"

Kulat'ın Twitter'da paylaştığı mesajlar şöyle:

"Bilinenin aksine bu iki yeni parti sadece AK Parti'den doğmuyor. Şu an aktif olarak başka partilerde siyaset yapan önemli konumlarda oturan siyasetçilerle de konuşuyorlar. Bu iki yeni partinin olası engellemeleri engellemek için mevcut iki partiyle de garip bir temasları var.

"Her iki parti de parlamenter sistemi destekliyor"

Bu iki yeni parti güçlendirilmiş parlamenter sistem vaadiyle geliyor. Son olarak her iyi siyasi oluşum da anketlere güveniyor mu? Bilmiyorum ama kesinlikle anketleri çok merak ediyorlar. Neyse şunun şurasında 1 Nisan'a ne kaldı? Baktılar olmuyor 1 Nisan şakasıydı derler."