Yaşam

Mahsun Kırmızıgül'ün annesinin evinde 1,5 milyon liralık hırsızlık

Ankara'da gözaltına alınan iki zanlı adliyeye sevk edildi

09 Kasım 2018 04:53

İstanbul Etiler'de Mahsun Kırmızıgül'ün annesinin evinde hizmetçi olarak çalışan kişi ) evde bulunan toplam 1,5 milyon liralık para ve ziynet eşyasını çaldı. Polis tarafından takibe alınan Türkmenistan uyruklu Muyassar M.(41) ve eşi Şersat H.(45)'nin yurt dışına çıkmaya çalışırken Ankara’da yakalandı. Polis şüphelilerle birlikte yaklaşık 66 bin dolar ile iki adet yeni alınmış cep telefonu ve 300 gram altın ele geçirildi. Şüpheliler adliyeye sevk edildi.

Etiler'de 5 Kasım 2018 tarihinde meydana gelen olayda polise müracaatta bulunan Sanatçı Mahsun Kırmızıgül'ün annesi Faika Arık(85) evde bulunan 130 bin dolar, 5 bin Euro ve 45 parçadan oluşan ziynet eşyasının çalındığını söyleyerek polise başvurdu. Evde meydana gelen hırsızlık olayında yaklaşık 1,5 milyon liralık para ve ziynet eşyası çalındığı belirtildi.

50 bin dolar ele geçirildi

Asayiş Şube Müdürlüğü tarafından olayla ilgili başlatılan çalışmada polis evde iki hafta önce çalışmaya başlayan Türkmenistan uyruklu hizmetçinin ortada olmadığını tespit etti. Polis bu gelişme üzerine hizmetçiyi yakalamak için harekete geçti. Hizmetçi Muyassar M.'nın Küçükçekmece'de bulunan evine baskın yaptı. Baskın sırasında evde yapılan aramada çalınan 50 bin dolar ile 12 adet altın bilezik ele geçirildi.

Ankara'ya kadar takip edilip 24 saat geçmeden yakalandılar


Evde bulunan 4 kişi polis tarafından gözaltına alınırken Muyassar M. ile eşi Şersat H.'nin yurtdışına çıkmaya hazırlandığını tespit etti. Yapılan soruşturma sonucu şüphelilerin önce Atatürk Havalimanına gittikleri ancak buradan çıkış yapamayınca bir taksiye binerek Ankara'ya doğru hareket ettikleri öğrenildi. Bunun üzerine İstanbul'dan hareket eden özel ekip şüphelilerin izini Ankara sokaklarında buldu. Kendilerine kalacak yer aradıkları öğrenilen Muyassar M. ile Şersat H. saat 03.00 sıralarında hırsızlık olayının üzerinden 24 saat bile geçmeden gözaltına alındı. Şüphelilerin üzerinde yapılan aramada 16 bin 936 dolar para ile 300 gram ağırlığında burma bilezik ele geçirildi. Şüpheliler İstanbul'a getirildi. 

Hırsızlık Büro Amirliği tarafından yapılan soruşturmada Muyassar M.'yi elindeki poşetle siteden çıkarken görüp haber vermediği öğrenilen F.A. adlı kadın çalışanın gözaltına alınmasıyla gözaltı sayısı 7'e yükseldi.

Adliyeye sevk edildiler

Poliste yapılan sorgularında Muyassar M. ile Şersat M. suçlarını itiraf ettikleri ancak çaldıkları paranın üzerlerinde çıkan para kadar olduğunu iddia ettiler. Diğer şüpheliler ise hırsızlıkla bir ilgilerinin bulunmadıklarını söyledikleri öğrenildi. Poliste işlemleri tamamlanan Türkmenistan'lı karı kocasında aralarında bulunduğu 8 şüpheli adliyeye sevk edildi. (DHA)