Gündem

"Laz inadının cezasını hep birlikte çekeceğiz" diyerek sosyal mesafe uyarısında bulunan Prof. Enginyurt AKP kongresine katılmış

Enginyurt, "Nasıl esnaf kan ağlıyorsa, demokrasimizin de kan ağlamaması adına kongreler düzenlenmiştir" diye açıklama yaptı

22 Şubat 2021 08:23

Karadeniz’de sosyal mesafe kuralına uyulmadığı için vakalarda artış yaşandığını belirterek, “Karadenizlilerin Laz inadı tuttu. Laz inadının cezasını hep birlikte çekeceğiz” diyen Ordu Üniversitesi Tıp Fakültesi Aile Hekimliği Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Özgür Enginyurt’un bu sözleri söylemesinden iki gün önce AKP İl Kongresi’ne katıldığı ortaya çıktı.

TIKLAYIN - Prof. Enginyurt Karadeniz'deki vaka artışına karşı uyardı: Laz inadının cezasını hep birlikte çekeceğiz

Sözcü’de yer alan habere göre, Ordulular, virüsün ilde zirveye çıktığı bir dönemde yüzlerce kişinin bulunduğu AKP kongresine katılan Enginyurt'a, “Bunları söyleyenin kongrede ne işi var?” diyerek tepki gösterdi.

“Demokrasimizin de kan ağlamaması adına”

Enginyurt ise kendini şu sözlerle savundu:

“1 senedir kongreler ertelendi. Nasıl esnaf kan ağlıyorsa, demokrasimizin de kan ağlamaması adına kongreler düzenlenmiştir.”

Trabzon, Rize, Ordu, Giresun ve Samsun Bakanlığın ilk beşinde

Sağlık Bakanlığı'nın en son açıkladığı ‘illere göre korona vaka sayısı' tablosunda Trabzon, Rize, Ordu, Giresun ve Samsun ilk 5 sırada yer aldı. SP Giresun İl Başkanı Abdülkadir Bektaş, “Bunun sebebi AK Parti'nin yapmış olduğu il kongresi. Camilerde insanların yan yana saf tutması yasak. Ama AK Parti'nin kongresinde salonları lebaleb doldurmak serbest. Valimiz “Tedbirleri sıkılaştıralım” dedi. Valim, bugün yine AK Parti'nin gençlik kolları kongresi vardı. Buna neden müsaade ediliyor? Müsaade edildiği için ilimizde salgın yayılıyor” diye konuştu.