Gündem

KUYUYA DÜŞEN 600 KİLOLUK DANAYI İTFAİYE GÜÇLÜKLE ÇIKARDI 

  Haber-Kamera : Alper KORKMAZ / İSTANBUL  DHA Beylikdüzü'nde kurban pazarında sahibinin elinden kurtulan bir dana açılan çukura düştü

20 Ağustos 2018 17:51

 

Haber-Kamera : Alper KORKMAZ / İSTANBUL  DHA
Beylikdüzü\'nde kurban pazarında sahibinin elinden kurtulan bir dana açılan çukura düştü. 600 kiloluk danayı itfaiye ekipleri 2 saatlik çalışmanın ardından kurtardı. 
Olay öğle saatlerinde Marmara Mahallesi/nde bulunan bir hayvan pazarına öğle saatlerinde meydana geldi. Kamyonla pazara  getirilen kurbanlık dana sahibinin elinden kaçarak önce birine vurdu ardından  sakatatların atılması için açılan 5 metrelik çukura düştü. Vatandaşların ihbarı üzerine olay yerine itfaiye ekipleri sevk edildi. Kurtarma çalışmaları sırasında sürekli hareket eden hayvan zaman zaman itfaiye ekiplerine zor anlar yaşattı. İtfaiye ekipleri hayvana ipler bağlayarak yine itfaiyeye ait vinç yardımıyla yaklaşık 2 saatlik çalışmanın ardından  600 kiloluk hayvanı düştüğü çukurdan kurtardı. Olayı anlatan hayvan sahibi Sıtkı Topçu,\"Hayvanı kamyondan indirirken koşmaya başladı. Zıpladı ve bir arkadaşa vurdu. Sonra atladı çukurun içine. Sonra da kurtarıldı. 500-600 kilo vardır\" diye konuştu. 


Görüntü Dökümü:
-Çukurdan görüntü
-Hayvandan görüntü
-İtfaiye ekiplerinden görüntü
-Vatandaşlardan görüntü
-Hayvanın kurtarılışı
-Sahibi ile röportaj
-Diğer detaylar

Haber, değiştirilmeden kaynağından otomatik olarak eklenmiştir