Politika

'Korsan bildiriler' için toplatma kararı

“Yurttaşlarımız bu siyasi ahlaksızlık ve provokasyon konusunda duyarlı davranmalıdır”

25 Mart 2019 22:30

Antalya'da Saadet Partisi Muratpaşa İlçe Başkanı Çağrı Gedikoğlu, Saadet Partisi, HDP, CHP ve İYİ Parti adına dağıtılan bildirilerin toplatılması için seçim kuruluna başvurdu. Muratpaşa İlçe Seçim Kurulu, bildirilerin toplatılmasına karar verdi.

TIKLAYIN - HDP: Partimiz adına korsan bildiri dağıtıp provokasyon yaratıyorlar

Antalya’da HDP, CHP, İYİ Parti, Saadet Partisi adına dağıtılan bildiriler üzerine HDP Genel Merkezi açıklama yaptı. Üzerinde Kürdistan haritası bulunan bildiriler ile ilgili olarak ‘provokasyon’ uyarısı yapıldı.

Üzerinde Kürdistan haritası bulunan “Bu bir halk ayaklanmasıdır” başlıklı bildiriler üzerine HDP sosyal medya hesabından açıklama yaptı. HDP’den yapılan açıklamada “Yurttaşlarımız bu siyasi ahlaksızlık ve provokasyon konusunda duyarlı davranmalıdır” denildi. Bildirilerin kim tarafından dağıtıldığı ise belirlenemedi.

TIKLAYIN - CHP'den "Bu bir halk ayaklanmasıdır" başlıklı sahte bildiriye tepki: Partimizin uzaktan yakından ilgisi yok

Saadet Partisi Muratpaşa İlçe Başkanı Çağrı Gedikoğlu, bildirileri dağıtanların tespit edilmesi, suç duyurusunda bulunulması ve dağıtımın durdurulması talepleriyle Muratpaşa İlçe Seçim Kurulu’na başvurdu. Başvuruyu değerlendiren kurul, bildirilerin toplatılmasına karar verdi.