Gündem

Kocaeli'nde 7 yıl önce annesini öldüren Onur Özgür'e müebbet hapis

22 Kasım 2022 11:43

Kocaeli'nde 7 yıl önce annesi Serpil Eroğlu’nu öldüren Onur Özgür hakkında "kasten öldürme" suçundan müebbet hapis cezası verildi.

Kocaeli'nde, annesi Serpil Eroğlu’nu öldüren Onur Özgür'ün yargılandığı davada, 7 yıl sonra karar çıktı. Mahkeme, akli dengesinin yerinde olduğu tespit edilen Özgür'ün, "kasten öldürme" suçundan müebbet hapis, İfaket Ergün'e karşı işlediği suçtan 10 yıl hapis ve Işık Gürel'e karşı işlediği "kasten yaralama" suçundan 1 ay 7 gün hapisle cezalandırılmasına karar verdi.

Özgür'ün, Kocaeli 2'nci Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki yargılanmasına devam edildi.

"Akli dengesi yerinde"

Duruşmaya tutuklu Onur Özgür, avukatı Ozan Caner ve İfaket Ergün katıldı. Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi'nde tedavisi biten ve cezaevine gönderilen Onur Özgür'ün akli dengesini tam olduğu belirtildi.

İfaket Ergün, şikayetinin devam ettiğini söyleyerek Özgür'ün cezalandırılmasını istedi. Mahkeme heyeti, Özgür'ün anne Serpil Eroğlu'na karşı işlemiş olduğu "kasten öldürme" suçundan müebbet hapis, İfaket Ergün'e karşı işlediği suçtan 10 yıl hapis ve Işık Gürel'e karşı işlediği "kasten yaralama" suçundan 1 ay 7 gün hapisle cezalandırılmasına karar verdi.

Ne olmuştu?

2015 yılında D-100 Karayolu İstanbul istikametinde meydana gelen olayda, seyir halinde olan aracın arka koltuğunda oturan Onur Özgür, yanındaki annesi Serpil Eroğlu’nun boğazını keserek 27 kez bıçaklamış, aracın ön koltuğunda oturan İfaket Ergün'ü de defalarca bıçaklayarak yaralamıştı. Anne Serpil Eroğlu hayatını kaybederken, Ergün ise ağır yaralanmıştı. Olay anında panik olan aracın sürücüsü Işık Gürel’in kaza yapması neticesinde olay yerine çok sayıda polis ve sağlık ekibi sevk edilmişti.

(İHA)