Gündem

KKTC'de yüksek lisans yapan gasp şüphelisi serbest bırakıldı

Sefa KARAHASAN/LEFKOŞA, (DHA) - KUZEY Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin (KKTC) turizm kenti Girne'de, marketin birikmiş hasılatını otomobille bankaya götürürken Mehmet Ali Güngörmüş'ün önünü kesip, 200 bin lirayı gasbederek, kaçtığı öne sürülen 3 kişi, bugün ye

28 Eylül 2018 14:45

Sefa KARAHASAN/LEFKOŞA, (DHA) - KUZEY Kıbrıs Türk Cumhuriyeti\'nin (KKTC) turizm kenti Girne\'de, marketin birikmiş hasılatını otomobille bankaya götürürken Mehmet Ali Güngörmüş\'ün önünü kesip, 200 bin lirayı gasbederek, kaçtığı öne sürülen 3 kişi, bugün yeniden hakim karşısına çıkarıldı. Mahkemede, daha önceki savunmasında \"Yüksek lisans için ülkedeyim. Hiç suçum yok. Ailem duyarsa okul hayatım biter\" diyen Sevgi Ü., serbest bırakılırken, Ahmet S. ile Serkan B.\'nin 7 gün daha tutuklu kalması kararlaştırıldı. 
Girne\'de işletilen marketin birikmiş hasılatını alan Mehmet Ali Güngörmüş, geçen salı günü otomobile binip, parayı yatırmak üzere bankaya gitmek için yola çıktı. Caddeye geldiğinde 3 kişi, Güngörmüş\'ün önünü kesip, başına silah dayayıp, çekiçle de vurdu. Şok yaşayan Güngörmüş\'ün üzerindeki 200 bin lirayı gasbeden kişiler, olay yerinden kaçtı. Güngörmüş\'ün şikayeti üzerine polis ekipleri, gaspçıların yakalanması için çalışma başlattı. Kısa süre içinde Güngörmüş\'ü gasbettiği belirtilen Sevgi Ü., Serkan B. ve Ahmet S., çarşamba günü yakalandı. Gözaltına alınan 3 kişi, işlemlerinin ardından Girne\'de mahkemeye sevk edildi. 
1 ŞÜPHELİ YURT DIŞINA KAÇMIŞ
Mahkemeye bilgi veren polisler, gasp şüphelileriyle bağlantılı 1 kişinin yurt dışına kaçtığını ve paranın bulunamadığını belirtti. Polislerden birinin, \"Soyguncular, öyle düzenek kurmuş ki kamera görüntülerinde aracın içindekiler görünmüyor. Zanlıların, aracın arka ve yan camlarını çamur ve siyah bant ile kapatmalarından dolayı aracın içindekiler görüntülerde seçilemiyor. Zanlılar, ayrıca olayın meydana geldiği yolu 3 kez geçip, keşif yaptılar\" dediği öğrenildi.
\'MİLYONLARIM VAR, NEDEN SOYGUN YAPAYIM?\'
Sevk edildiği mahkemede savunma yapan gasp şüphelisi Sevgi Ü., \"Ahmet S. ile otelde tesadüfen tanıştım sonra görüşmeye başladık. Benim bu olay ile ilgim yok. Yüksek lisans için ülkedeyim. Ailem duyarsa okul hayatım biter. Soygunu mahkemede öğrendim, hiçbir şeyden haberim yok\" dedi. Duruşmada ağlama krizine giren Sevgi Ü.\'yü polisler sakinleştirildi. Şüphelilerden Ahmet S. ise \"İş adamıyım. Hesaplarımı inceleyin. Milyonlarım var. Neden soygun yapayım? Bu olayla kesinlikle alakam yoktur\" diye savunma yaptı.
Mahkeme heyeti, gasp şüphelilerinin 3 gün poliste tutuklu kalmasına karar verdi.
\'YÜKSEK LİSANS İÇİN ÜLKEDEYİM\' DİYEN SERBEST
Sevgi Ü., Serkan B. ve Ahmet S., bugün yeniden hakim karşısına çıkarıldı. Polis, yapılan araştırma sonucu, mahkemede daha önceki savunmasında \"Yüksek lisans için ülkedeyim. Hiç suçum yok. Ailem duyarsa okul hayatım biter\" diyen Sevgi Ü.\'nün, olayla bağlantısı olmadığının belirlendiğini bildirdi. Bunun üzerine mahkeme heyeti, Sevgi Ü.\'nün serbest bırakılmasına karar verdi. Diğer şüpheliler Ahmet S. ile Serkan B.\'nin tutukluluğunun ise 7 gün uzatılmasına karar verildi. 

FOTOĞRAFLI

Haber, değiştirilmeden kaynağından otomatik olarak eklenmiştir