Gündem

Kızına Esra Erol'da kavuşan anne Kürtçe konuşunca ATV yayının sesini kapatmıştı; Babacan'dan tepki geldi: Ayıptır, günahtır, yazıktır!

13 Aralık 2022 22:51

Bir süredir kayıp olarak aranan 21 yaşındaki Gülay Toma'ya Esra Erol'un programında kavuşan anne Kürtçe konuşunca ATV yayının sesini kapattı. DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, olaya ilişkin haberi sosyal medya hesabından paylaşarak, "Biz bu rencide edici yaklaşımı reddediyoruz. Ayıptır, günahtır, yazıktır" dedi. 

Kızı Gülay Toma'ya Esra Erol'un programında kavuşan annesigözyaşlarını tutamadı. Kızına ağlayarak sarılan anne duygularını Kürtçe ifade etmeye başlayınca ATV programın sesini kapattı. O anlar sosyal medyada gündem oldu. Uzun süre yayının sesi kapalı kalırken; Gülay Toma, annesinin Kürtçe konuşmasıyla ilgili olarak, "Fazla Türkçesi yok" dedi. Esra Erol ise, anne Besime'ye, "Besime teyze bir anne olarak gittiğin günden beri çok acı çekiyor. Ama ben anlayamıyorum ve söylemek istediklerini ifade edemiyorum. Besime teyzeciğim sen kızın için üzülüyorsun, ben de anlıyorum. Ama söylediklerini ben de anlamak istiyorum" ifadelerini kullandı.  

ATV'nin yayının sesini kapatmasına tepki gösteren DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Twitter hesabı üzerinden şu paylaşımı yaptı: 

"Ev nêrîna ku rencîde dike, em red dikin. Şerm e, guneh e, heyf e. 

Biz bu rencide edici yaklaşımı reddediyoruz. Ayıptır, günahtır, yazıktır."