Gündem

Kılıçdaroğlu'nun kardeşi konuştu: Yanan evimizde anılarımız vardı

TUNCELİ, (DHA)- TUNCELİ'nin Nazımiye ilçesinin Ballıca köyünde dün çıkan yangında evi yanarak küle dönen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun kardeşi Ziya Kılıçdaroğlu, "Çocukluğumuzu ve çocukluk anılarımızı bu evde yaşadık" dedi

28 Eylül 2018 21:10

TUNCELİ, (DHA)- TUNCELİ\'nin Nazımiye ilçesinin Ballıca köyünde dün çıkan yangında evi yanarak küle dönen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu\'nun kardeşi Ziya Kılıçdaroğlu, \"Çocukluğumuzu ve çocukluk anılarımızı bu evde yaşadık\" dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu\'nun Nazımiye ilçesine bağlı Ballıca köyündeki evi ve amcası ile kuzenine ait ev dün çıkan yangında büyük hasar gördü.

Yangının ardından bugün Ballıca köyüne giden CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu\'nun Tunceli merkezde yaşayan kardeşi Ziya Kılıçdaroğlu, gördüğü manzara karşısında büyük üzüntü duyduğunu söyledi. Ağabeyi Kemal Kılıçdaroğlu ile bu evde doğduğunu anlatan Ziya Kılıçdaroğlu, doğduğu evde anılarla dolu odaların yanmasından ötürü üzüntüsünü dile getirerek, \"Çocukluğumuzu ve çocukluk anılarımızı bu evde yaşadık. Bir kasıt olmadan otların tutuşması sonucu evimiz yanmıştır. Üzüntülüyüz\" dedi. 

Kılıçdaroğlu’nun yeğeni Metin Güner, yangının çıkmasının ardından köye geldiklerini ifade ederek, \"Yangın haberini alır almaz köye geldim. Geldiğim alevler iki evi sarmıştı. Biz kendi imkanlarımızla ilk müdahaleyi yaptık. Dedem Mehmet Karabulut , Kemal Kılıçdaroğlu’nu ve annemin evi küle döndü. Hepsinin anıları bu evde geçti. Çok üzücü bir durum. Hala alev dinmiyor. Sağolsun Nazimiye Belediyesi ve Tunceli Belediyesi itfaiye ekipleri gece saatlerine kadar çalıştı\" dedi.

Görüntü Dökümü:
-Yanan evlerden görüntü
-Evlerin içerisinden görüntü
-Konuşmalar
-Genel ve detay görüntü

Haber-Kemara: TUNCELİ, (DHA)

Yangına dair dün servis edilen görüntülerin kodları:
27.09.2018 - Haber Kodu : 180927187
27.09.2018 - Haber Kodu : 180927198

Haber, değiştirilmeden kaynağından otomatik olarak eklenmiştir