Gündem

Kendisini dövdüğü söylenen babasını bıçaklayan 15 yaşındaki genç gözaltına alındı

Babası ile kardeşi arasında yaşanan kavgayı gören abla, olayı durdurmak isterken yaralandı

09 Ekim 2019 22:43

Bursa’da babasından şiddet gördüğü iddia edilen 15 yaşındaki çocuk babasını bıçakladı. Babasını ve kardeşini kavga ederken gören abla kavgayı ayırmak isterken yaralandı. Babasını ve ablasını bıçaklayan çocuk okul kıyafetleri ile gözaltına alındı.

Olay, merkez Yıldırım ilçesi Değirmenönü Mahallesi’nde meydana geldi. İddiaya göre, akşam saatlerinde okuldan gelen M. E. E. (15) ile babası Salim E. (45) tartışmaya başladı. Tartışmanın ardından baba Salim E. oğlu M. E. E.’yi dövmeye başladı. Bunun üzerine mutfaktan bıçak alan M. E. E. babasını 5 yerinden bıçakladı. Babası ile kardeşinin kavga ettiğini gören abla Leyla E. kavgayı ayırmak isterken bıçakla yaralandı. Durumu polis ve sağlık ekiplerine hafif yaralanan abla haber verdi. İhbar üzerine olay yerine gelen sağlık ekipleri ağır yaralanan baba Salim E.’yi ve Leyla E.’yi Bursa Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırdı.

Polis ekipleri, M. E. E.’yi suç aleti ile birlikte odasında bularak, emniyete götürdü. Öte yandan hastaneye kaldırılan baba Salim E.’nin hayati tehlikesinin bulunduğu öğrenilirken polis olay ile ilgili soruşturma başlattı.