Yaşam

Kediye işkence yapan iş insanı, Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi'nde sevk edildi

İş insanı Hakan G., bir kediye yaptığı işkence videosunun sosyal medya üzerinden yayılmasının ardından gözaltına alınmıştı

19 Ocak 2019 00:03

İstanbul Bahçelievler’de bir kediye işkence yapan iş insanı Hakan G. gözaltına alındı. Adliyeye çıkarılan Hakan G. akli dengesinin yerinde olup olmadığının belirlenmesi için Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’ne sevk edildi.

Kocasinan’da tekstil işi yaptığı öğrenilen iş insanı Hakan G.,bir kediye yaptığı işkence videosunun sosyal medya üzerinden yayılması ve tepki oluşması üzerine Bahçelievler İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından gözaltına alındı.

Bahçelievler Asayiş Büro Amirliği’ne götürülen Hakan G., Bakırköy Adliyesi’ne sevk edildi. Adliyedeki işlemlerinin ardından Hakan G. hakkında 5199 Hayvanları Koruma Kanunu’nu kapsamında işlem başlatıldı. Hakan G.’nin akıl sağlığının incelenmesine karar verildi. Hakan G.’nin akli dengesinin yerinde olup olmadığının belirlenmesi için Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nde sevk edildi. Şüpheli Hakan G. hakkında hastanenin vereceği sağlık raporuna göre işlemlere devam edileceği öğrenildi. (DHA)