Gündem

Kamuda, ‘Mesai arası Kuran Eğitimi’ dönemi: "Çorba bizden eğitim sizden"

Kuran kurslarına katılan memur sayısının 48 olduğu duyuruldu

02 Nisan 2019 08:46

Diyanet’in, “Çağır Gelelim Kur’an Öğretelim” projesi kapsamında Gümrük ve Ticaret Bakanlığı çalışanlarına Kuran eğitim verilmeye başlandı. Projenin sloganı, "Çorba bizden, eğitim sizden" olarak belirlendi.

Birgün'den Mustafa Mert Bildircin'in haberine göre, Mart 2018’de gündeme gelen proje kapsamında Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’nda görevli memurlara öğlen arası Kuran kursu verilmeye başlandı. Diyanet İşleri Başkanlığı, kamu çalışanlarının, “Öğlen arasında Kuran öğrenmek istiyoruz” talebinde bulunduğu iddiasıyla “Çağır Gelelim Kur’an Öğretelim” projesi başlattı. Çankaya İlçe Müftülüğü’ne bağlı olan çeşitli kamu kurumlarının mescitlerinde Kuran ve Siyer-i Nebi dersleri verildi.

Bu kapsamda Gümrük ve Ticaret Bakanlğı’nın Eskişehir Yolu üzerindeki yerleşkesinde yer alan mescitlerde uygulanan projeye ilişkin detaylar da paylaşıldı. Bakanlığın mescitlerinde verilen Kuran kurslarına devam eden ve Kuran okumayı öğrenen memurlara başarı belgesi verildiği bildirildi. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’nın mescitlerindeki Kuran kurslarına katılan memur sayısının 48 olduğu duyuruldu. Memurlara, kurs bitirme belgelerinin bizzat Çankaya Müftüsü Ali Günden tarafından verildiği ifade edildi. Kursiyerlere belgelerinin yanında, Türkiye Diyanet Vakfı’nca (TDV) yürütülen, “Hediyem Kuran Olsun” projesiyle dağıtılan Kuran ve Siyer-i Nebi kitabı hediye edildiği öğrenildi.

 “Muhalefet devraldığı borçları kamuoyu ile paylaşmalı”