Politika

Kaftancıoğlu: Türkiye'nin nefes alması için herkes sandığa gitmeli

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, seçim sonuçlarını iki saatte bir basın aracılığıyla kamuoyu ile paylaşacaklarını söyledi

30 Mart 2019 11:38

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, seçimlerin başa başa gideceğini belirterek "İstanbul’un nefes alması ve dolayısıyla Türkiye’nin nefes alması için herkesin, her kesimin sandığa gidip oyunu verip, oyunu verdikten sonra da hep birlikte sandıktan çıkacak sonucu takip etmeye davet ediyorum" dedi.

Evrensel’nden Şerif Karataş’a konuşan Kaftancıoğlu, sandıkların devlet ve yetkilileri tarafından korunmadığını belirterek "Sandıktan çıkacak sonucu ortaya çıkarmak yerine, kendi işine geldiği sonucu çıkarmak isteyen bir iktidar anlayışıyla yönetildiği için, gerek sandık başlarında gerekse YSK’de, öncesinde ve sonrasında sonuçları maniple etmek için neler yaşandığını biliyoruz” dedi.

Kaftancıoğlu sandık güvenliği konusunda güvensizlikleri ortadan kaldırmak için 15 Kasım 2018’den beri il örgütünde sandık güvenliği komisyonuyla birlikte yaptıkları tartışmalar ve çalışmaların tamamlandığını ifade etti. Sandık sorumlularından, kat, okul sorumlularına, ilçe ve il seçim kurulunda görevli olanları tespit ettiklerini anlatan Kaftancıoğlu, seçim sonuçlarını kurdukları sisteme nasıl girecekleri konusundaki altyapı çalışmalarını daha iyi hale getirdiklerini söyledi.

Sonuçlar iki saatte bir paylaşılacak

Kaftancıoğlu seçim sonuçlarını Sanayi Mahallesi’nde bulunan seçim koordinasyon merkezinde takip edeceklerini ifade ederek seçim sonuçlarını iki saatte bir basın aracılığıyla kamuoyu ile paylaşacaklarını belirtti. CHP il başkanı dışında yapılan açıklamalara itibar edilmemesi gerektiğini söyleyerek, seçim sonuçları netleştiğinde Büyükşehir Belediye Başkan Adayları Ekrem İmamoğlu ile birlikte nedenleriyle birlikte açıklayacaklarına söyledi.

"Türkiye’nin nefes alması için her kesim sandığa gitmeli"

Seçimlerin baş başa geçeceğini belirten Kaftancıoğlu, “Bu topraklardaki mücadele sırasında yorulduğu, kırıldığı, umutsuzluğa kapıldığı anlar oluyor. Ama umudu tazelemenin yolu da hep birlikte mücadeleyi büyütmekten geçiyor. O yüzden İstanbul’un nefes alması ve dolayısıyla Türkiye’nin nefes alması için herkesin, her kesimin sandığa gidip oyunu verip, oyunu verdikten sonra da hep birlikte sandıktan çıkacak sonucu takip etmeye davet ediyorum. Bunu herkes adına bir görev olarak görüyorum” dedi.