Gündem

Kaftancıoğlu: Murat Boz isteyince açıkladık

Murat Boz, CHP'nin İBB adayı İmamoğlu'na 100 bin TL bağışta bulunmuştu

19 Mayıs 2019 08:37

Şarkıcı Murat Boz’un 23 Haziran’da yenilenecek İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanlığı seçimi için Ekrem İmamoğlu’na 100 bin TL’lik bağış yaptığının açıklanmasının kendi isteği üzerine gerçekleştiği öğrenildi.

Sözcü gazetesinden Özlem Gürses’e konuşan CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, Boz’un bağışının neden açıklandığı ile ilgili soruya, “Murat Boz’un kendi onayı ile paylaşıldı o bilgi. Hep de böyle olacak” yanıtını verdi. Kaftancıoğlu ayrıca, “İlk gün 5 milyon TL gibi bir rakam toplandı. Kampanya bittiğinde şeffaf bir süreç olarak yöneteceğiz” dedi.

Annesi adına da bağış yaptı

Öte yandan, Boz’un partiye 100 bin TL’lik bağış yaptığı iddialarının ardından yeni bir tartışma daha alevlenmiş, yasalar gereği, bir kişinin bir siyasi partiye 1 yıl içinde en fazla 54 bin 566 TL bağışlayabildiği konuşulmuştu. CHP İdari ve Mali İşler Başkan Yardımcısı Erol Bektaş, Independent Türkçe’ye yaptığı açıklamada bu tartışmayla ilgili “O ünlü sanatçımıza, 100 bin TL’yi iade ettik. 54 bin 566 lirayı tekrar yatırdı, geri kalanı ise annesi adına bağışladı” demişti. Yenilenen seçimde siyasi partiler Hazine yardımı alamıyor.