Gündem

Kadir İnanır'ın sağlık durumu hakkında açıklama: Bilinci açık, yakın zamanda yoğun bakımdan çıkarılacak

Sanatçının fizik tedavi süreci devam ediyor

29 Mart 2024 12:25

Yeşilçam'ın usta aktörlerinden Kadir İnanır'ın, bilincinin açık ve anlaşılabilir şekilde konuşmaya başladığı açıklandı.

Rahatsızlanarak kaldırıldığı Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde yoğun bakımda tedavisi süren Kadir İnanır'ın sağlık durumu hakkında açıklama yapıldı. 

Hastanenin Başhekimi Prof. Dr. Necdet Sağlam, sanatçının durumuna ilişkin yaptığı açıklamada, İnanır'ın bugün daha iyi olduğunu ve bilinci açık, anlaşılabilir şekilde konuşmaya başladığını aktardı.

Sağlam, İnanır'ın diğer rahatsızlıklarının da kontrol altında olduğunu belirterek, "Uygulanan tıbbi tedavilere olumlu yanıt alınıyor. Oturabiliyor, fizik tedavi süreci devam ediyor. Yoğun bakımda tedavisi devam etmektedir. Ancak yakın zamanda yoğun bakımdan çıkarmayı planlıyoruz" ifadelerini kullandı.

Ne olmuştu?

Hastanede beyin tomografisi ve MR çekilen sanatçı, acil ameliyata alındı. Kadir İnanır'ın sağlık durumuna ilişkin açıklama yapan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "Tıkalı olan serebral arter damarının başarılı bir operasyonla açılmasının ardından yoğun bakıma alınmış; entübe edilmiş ve uyutulmuş olarak takibine karar verilmiştir" ifadelerini kullandı.

Başhekim Prof. Dr. Necdet Sağlam da İnanır'ın ameliyatının başarılı geçtiğini belirterek, "Yoğun bakımda, durumu stabil" dedi. Kadir İnanır'ın yeğeni Levent İnanır ise doktorların zamanında müdahale ettiğini ve hayati tehlikenin olmadığını söyledi.