Yaşam

Kadınlar plajına kadın zabıta

Erkeklerin girmesi yasak olan plaj kadınlardan büyük ilgi görüyor

19 Temmuz 2010 03:00

T24- Belediye tarafından kadınlara tahsis edilen ve erkeklerin girmesi yasak olan plaj, kadınlardan büyük ilgi görüyor
 

Tekirdağ'ın Marmaraereğlisi ilçesinde, belediye tarafından kadınlara tahsis edilen ve erkeklerin girmesi yasak olan plaj, kadınlardan büyük ilgi görüyor.

Marmaraereğlisi sahilinin bir bölümünün brandalarla çevrilmesi sonucu kadınlara özel hale getirilen plajda, kadınlar erkeklerden uzak, rahat bir şekilde denize giriyor.

Gözlerden ırak bir şekilde, güneşlenen ve soğuk meyve sularını yudumlayan kadınlar, bu plajdan ücretsiz olarak faydalanıyor. Plajı daha çok tesettürlü kadınlar tercih ediyor.

DENİZ YÜZÜ GÖRMEYEN KADINLAR ŞİMDİ PLAJDA

Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, plajın 5 yıldır kadınlara özel olarak hizmet verdiğini belirterek, ''Deniz yüzü görmeyen kadınlar artık bu plaja gelip denize giriyor'' dedi.

5 yıl önce kendisini ziyarete gelen kadınların rahat bir şekilde denize giremediğini söylemesi üzerine kadınlar için özel bir plajın yapılmasının gündeme geldiğini anlatan Uyan, sahilde yaptıkları inceleme sonucu bir bölümü sadece kadınlara tahsis ettiklerini belirtti.

Günde 200 civarında kadının bu plaja geldiğini bildiren Uyan, yeterli tanıtımların yapılmasını ardından bu sayının artacağına inandığını kaydetti.

KADINLAR PLAJINA, KADIN ZABITA

Kadınların rahat edebilmesi için plajın çevresinin brandalarla çevrildiğini ifade eden Uyan, şöyle konuştu:

''Kadınlarımızın burada yiyecek ve içecek ihtiyaçlarını karşılaması için bir de büfe açtık. Burasını her yıl ihaleyle kiraya veriyoruz. Büfede çalışanlar da kadınlardan oluşuyor.

Ayrıca kadınlarımızın ücretsiz olarak faydalandığı bu plajda bir de yaşanabilecek olumsuzluklara karşı kadın zabıta görev yapıyor. Zabıta, boğulmalara karşı denizde yüzen kadınların fazla açılmamaları için uyarı yapıyor. Güvenlik teknesi de sürekli denizde dolaşarak bir olumsuzluk olup olmadığını kontrol ediyor.''

Uyan, 5 yıldan bu yana Marmaraereğlisi'nde bir boğulma olayı meydana gelmediğini belirterek, bunu personellerinin görevini en iyi şekilde yapmasına borçlu olduklarını kaydetti.