Magazin

Johnny Depp, otel odasında baygın halde bulundu

22 Temmuz 2023 12:00

Ünlü oyuncu ve müzisyen Johnny Depp’in Budapeşte'de otel odasında baygın halde bulunduğu ve tıbbi müdahalede bulunulduğu öğrenildi.

Depp'in de yer aldığı Holywood Vampires adlı rock grubunun 18 Temmuz tarihinde Macaristan’ın Budapeşte şehrinde vereceği konser, başlamasına dakikalar kala iptal edilmişti. Binlerce insanın doldurduğu konser alanında yapılan iptal anonsunun Depp’ten kaynaklı olabileceği tahmin edilmekteydi. Yeni ulaşılan bilgiler tahminleri doğrular nitelikte.

Macaristan’ın Blikk sitesinin konser görevlilerinden öğrendiğine göre, Depp’in konsere gitmek üzere otelden bir türlü çıkamadığı, bir sorunun olup olmadığını anlamak için otele doktor bile çağrıldığını duydukları aktarıldı. Görevliler, ünlü oyuncunun “bir rock yıldızı olmanın getirisi olarak fazla kaçırmış olabileceğini” ifade etti.

Öte yandan konserden bir saat önce elinde içkiyle gezerken görüldüğü bir fotoğraf sosyal medya platformu Twitter üzerinden paylaşılırken, fotoğrafın yeri ve zamanı doğrulanmadı.

Grubun internet sitesinden 20 Temmuz tarihinde yapılan açıklamada, tüm üyelerin sağlığının yerinde olduğu ifade edildi.

Johnny Depp ile Amber Heard'ün mahkeme süreci

ABD’li ünlü oyuncu, bir başka oyuncu olan eski eşi Amber Heard ile geçtiğimiz sene davalık olmuştu. Heard’ün kendisini yalan ifadelerle kamu önünde karaladığını iddia eden Depp’in tüm suçlamaları haklı bulundu. Heard kararı temyize taşırken bir başka dava açarak Depp’i, kendisi hakkında karalama yapmakla suçladı. Mahkeme jürisi Heard’ün üç suçlamasından birinin karalayıcı olduğuna karar vermesi üzerine, bu sefer de Depp temyize gitti.

Aralık 2022’ye gelindiğinde iki taraf da temyiz başvurusunu geri çekti ve Depp ile Heard uzlaştı. Depp’in avukatları, Heard'ün sigortası tarafından Depp'e 1 milyon dolar ödeneceğini ve bu paranın Depp tarafından hayır kurumlarına bağışlanacağını belirttiler.