Politika

İyi Parti'nin Samsun adayı eski CHP Milletvekili Tekin oldu

CHP ile yapılan ittifak görüşmelerinde Samsun İyi Parti'ye bırakılmıştı

01 Şubat 2019 15:46

 

İyi Parti’nin Samsun Büyükşehir Belediye Başkan adayı eski CHP Milletvekili Hayati Tekin oldu.

Sözcü’de yer alan habere göre, CHP ile İyi Parti görüşmelerinde Samsun’da İyi Parti’nin adayının desteklenmesi kararlaştırılmıştı. İyi Parti Samsun Büyükşehir Belediye Başkan adayını belirledi. İyi Parti’nin adayı eski CHP Milletvekili Hayati Tekin oldu. Halkın tamamının oyuna talip olduğunu açıklayan Tekin şöyle konuştu:

Hayati Tekin, “Allah’ın izniyle Samsun’a hizmet için talibim. 31 Mart’ta yapılacak olan belediye seçimidir, hizmet seçimidir. Samsun’a hizmet particilik ile olsaydı ben 45 yıllık partimi bırakmazdım. Samsun’a hizmet için talip oldum, toplumun hizmetine talibim. Tecrübemi öz memleketim olan Samsun’un gençlerinin daha güzel, daha zengin, daha müreffeh, daha çağdaş bir kentte yaşaması için harcayacağım. Hedefim Samsun’da kendimi aşmaktır. Allah’ın izniyle bunu başaracağıma inanıyorum. Ben inancı sağlam bir insanım, halkımın duaları ve oylarıyla bunu gerçekleştireceğiz. Hep beraber güzel günler yaşayacağımıza inanıyorum” diye konuştu.

Hayati Tekin kimdir?

3 Nisan 1959’da Samsun Tekkeköy Çırakman köyünde doğdu. Gazi Üniversitesi Mimarlık Fakültesini bitirdi. Devlet Su İşleri ve Samsun Büyükşehir Belediyesinde mimar olarak çalıştı. Kutlukent ve Tekkeköy Belediye Başkanlığı görevlerinde bulundu. 26. Dönem CHP Samsun Milletvekili Tekin, evli ve üç çocuk babasıdır.