Seçim 2023

İyi Parti'den yeni video: 'BOP Eş Başkanı sunar'

01 Mayıs 2023 18:56

İyi Parti, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın konuşmalarından kesitlerin yer aldığı "BOP Eş Başkanı sunar" başlıklı yeni video yayınladı.

Videoda, Erdoğan'ın; "Bizde bir adet var yani ülkede başımıza bir şey geldiği zaman hemen dış güçler deriz" sözleri hatırlatıldı.

"BOP Eş Başkanı Sunar" yazısıyla başlayan videoda, Erdoğan'ın "Bundan 20, 30 yıl önce nasıl bir Türkiye vardı? Şimdi nasıl bir Türkiye var?" ifadelerine yer verildi.

The Emperyalist

Videoda, Erdoğan'ın; "Bizde bir adet var yani ülkede başımıza bir şey geldiği zaman hemen dış güçler deriz" sözleri hatırlatıldı.

Ayrıca Erdoğan'ın; "El etek öpen değil, Batılı liderlerin karşısında divan duran değil; sözü dinlenen bir lideriniz var" sözlerine vurgulandı.

Şahsi ilişkilerin yön verdiği bir kısır döngü

"Şahsi ilişkilerin yön verdiği bir kısır döngü" başlığı altında Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "Biz geniş Orta Doğu ve Kuzey Afrika Projesi'nin eş başkanlarından bir tanesiyiz" sözleri yer aldı.

Erdoğan'ın "Bu fakir bu görevde olduğu sürece o teröristi alamazsın" sözlerinin ardından Rahip Brunson'ın Amerika Birleşik Devletleri'ne gönderilmesi işlendi.

Ayrıca, videoda Cemal Kaşıkçı cinayeti dosyası hakkında Erdoğan'ın "Suudi Arabistan belgeleri dinlemek istedi. Dinletiriz ama vermeyiz!" ifadelerine karşı mahkeme kararıyla dosyanın Suudi Arabistan'a devredilmesi vurgulandı.

Tutarsızlığın esiri bipolar bir yönetim anlayışı

"Tutarsızlığın esiri bipolar bir yönetim anlayışı" başlığı ile Erdoğan'ın: "Diplomatik alanda sergilenen iki yüzlülükleri de birer birer deşifre edip muhataplarımızın yüzüne vurduk." sözlerinin ardından Yunanistan'ı tehdit etmesine rağmen Yunanistan Başbakanı Miçotakis ile bir araya gelişine, Beşer Esad'a "kardeşim" sözlerine karşı "Devlet terörü estirmiş bir teröristtir!" demesine, Mısır Lideri Sisi için söylediği "Mısır'da Sisi denen kişi bir zalim. O adama meşruiyet kazandıracak kadar meşruiyetini kaybetmiş bir lider değilim." sözlerinin ardından Sisi ile bir araya geldiği görüntülere ve ABD Başkanı Donald Trump'ın Erdoğan'a gönderdiği "Aptallık etme" ifadelerini içeren mektubuna ve "Dostum Donald" sözlerine yer verildi.

İtibarımızı ayaklar altına alan bir basiretsizlik

Erdoğan'ın; "İsrail budur, işte Siyonizm budur, evanjelist mantık budur." ve "Siyonist İsrail yönetimi Filistinlilere âdeta nefes aldırmıyor." sözleriyle birlikte Yahudi Üstün Hizmet Nişanı aldığı görüntüler yer aldı.

Devletin değil, şahsının çıkarlarını koruyan bir ciddiyetsizlik

"Devletin değil, şahsının çıkarlarını koruyan bir ciddiyetsizlik" başlığı altında Erdoğan'ın Mavi Marmara konusunda 2014 yılında sarf ettiği "Eğer otorite Türkiye'de bizsek biz zaten izni verdik" sözlerinin ardından 2016 yılındaki "Böyle bir insani yardımı götürmek için günün başbakanına mı sordunuz?" ifadelerine yer verildi.

Monşerlerin yerini şaklabanların aldığı bir liyakatsizlik

"Bakara, Makara" ifadeleriyle gündem olan Egemen Bağış'ın Çekya Büyükelçiliği'ne ve Erdoğan'ın "Edepsizlik yapma!" dediği Metin Feyzioğlu'nun KKTC Büyükelçiliği'ne atanmasına yer verildi.

Videoda, Süleyman Soylu'nun; "Birleşik Arap Emirlikleri 15 Temmuz'un Amerika ile beraber failidir. Net!" ifadelerinin karşılığında Erdoğan'ın BAE lideri ile bir arada olduğu görüntüler de yer aldı.

Politikasızlığın politikasını yapan bir şahsın iktidarı

"Politikasızlığın politikasını yapan bir şahsım iktidarı" başlığı altında AKP iktidarının "Ya uçaklarımızı verecekler ya da parayı verecekler." söylemine karşı Türkiye'nin F-35 programından çıkarıldığı haberine yer verildi.

Videoda Reza Zarrab'ın dönemin Başbakanı olan Erdoğan'ın altın ticaretinin başlatılmasına onay verdiğini ileri sürmesi üzerine Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "Diktatör Tayyip Erdoğan'ın ülkesinde böyle bir şey var mı gördünüz mü böyle bir şey?" ve "İspat ettiğin anda ben Cumhurbaşkanlığı'nı bırakacağım" sözleri yer aldı.

Ama çok yakında

Akşener'in "Tüm bunlar son bulacak ve yepyeni bir güneş doğacak. Çünkü 14 Mayıs’ta Türkiye tarih yazacak!" ifadelerine yer verildi.