Gündem

İyi Parti'den Trump mektubuna tepki: "Terbiyesizce yazılmış"

17 Ekim 2019 07:37

ABD Başkanı Donald Trump'ın Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yazdığı savunulan bir mektup ortaya çıktı. "Sen binlerce kişinin katledilmesinden, ben de Türk ekonomisinin yok edilmesinden sorumlu olmak istemem" ifadelerinin yer aldığı mektubun gizlenmesine tepki gösteren İyi Parti Genel Başkan Yardımcısı Aytun Çıray, mektubun harekâtın başlamasından sonra gelme ihtimalinin yüksek olduğunu belirtti. Çıray, "Keşke bu terbiyesizce yazılmış mektup kamuoyundan gizlenmeseydi" dedi.

İyi Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Çıray, kişisel sosyal medya hesabından Ahmet Hakan’ın söz konusu mektubu paylaşırken kullandığı, “Mektup 9 ekimde yazıldı. Erdoğan tarafından arabuluculuk teklifi reddedilerek çöpe atıldı. Bu mektuba Verilmiş en net cevap 9 Ekim tarihinde saat 16:00'da verilmiş olan cevaptır. Bu cevap barış pınarı harekâtıdır” ifadelerine de tepki gösterdi.

Aytun Çıray’ın paylaşımı şöyle oldu:

Buna itirazım var. Tezkereye onay 8 ekimde verilmişti. Saat 16.00’da ABD’de saat 09.00. Bu durumda mektubun harekâtın başlamasından sonra gelme ihtimali yüksek.

Keşke bu terbiyesizce yazılmış mektup kamuoyundan gizlenmeseydi. Mektuba rağmen Pompeo’ya randevu neden verilmiş?

TIKLAYIN - Reuters: Trump'ın 9 Ekim'de Erdoğan'a yazdığı mektup ortaya çıktı