Seçim 2024

İYİ Parti'de Kavuncu'nun ardından bir üst düzey istifa daha

03 Nisan 2024 21:11

İYİ Parti Teşkilat Başkanı ve İstanbul Milletvekili Buğra Kavuncu'nun ardından İYİ Parti Yerel Yönetimler Başkanı ve İstanbul Milletvekili Burak Akburak da görevinden istifa etti.

İYİ Parti Yerel Yönetimler Başkanı ve İstanbul Milletvekili Burak Akburak, istifa ettiğini duyurdu. Akburak, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

"Büyük bir onurla yapmış olduğum Yerel Yönetimler Başkanlığı görevimden istifa ediyorum. Büyük Kongremizin, Türkiye’nin umudunun İYİ Parti olduğunun tescillendiği bir kongre olacağının bilinmesini istiyorum. Her daim Liderimizin yanındayım! Sevgi ve Saygılarımla."

Kavuncu da istifa etti

İyi Parti İstanbul adayı Buğra Kavuncu, partideki İstanbul İl Teşkilatı Başkanlığı görevinden istifa ettiğini açıkladı. Kavuncu, istifa kararını seçim akşamı aldığını belirterek adaylığı hakkında da, "Aday belirleme sürecinde, kamuoyuna da yansıyan bazı isimler haricinde İstanbul için adaylık talebinde bulunan olmamıştır. Parti içerisinde de bu doğrultuda bir gelişme olmayınca görev bana düşmüştür" ifadelerini kullandı.

İyi Parti İstanbul adayı Kavuncu, il teşkilat başkanlığı görevinden istifa ettiğini duyurdu. 54 bin 619 oy alarak İstanbul adayları arasında 6. sıraya yerleşen Kavuncu, istifasının gerekçesini, partide yapılacak olağanüstü kongrenin daha sağlıklı ve demokratik bir ortamda yapılabilmesi ve İstanbul’da aldığı sonuç olarak açıkladı.

Kararı seçim akşamı almış: İyi Parti Teşkilat Başkanı Buğra Kavuncu, görevinden istifa etti