Gündem

İstanbul'da saldırıya uğrayan doktordan acı haber

Bahçelievler'de hastası tarafından silahla vurulan doktor yoğun bakımdaydı

03 Ekim 2018 01:52

İstanbul Bahçelievler'de hastası tarafından silahla vurularak ağır yaralanan psikiyatri uzmanı Dr. Fikret Hacıosman'ın hayatını kaybettiği açıklandı.

Medicana Bahçelievler Hastanesi'nden yapılan açıklama şöyle:

"2 Ekim 2018 tarihinde tedavi ettiği hastası tarafından ateşli silahla saldırıya uğrayan ve yoğun bakımda tedavi altına alınan Ruh ve Sinir Hastalıkları Uzmanı Dr. Fikret Hacıosman, yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetmiştir. 

"Yaşanan saldırı sonrasında ameliyata alınan ve tedavisi titizlikle takip edilen doktorumuz Fikret Hacıosman; yaşamsal fonksiyonlarının geri döndürülememesi nedeniyle saat 21.55'te vefat etmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, ailesine ve tüm sevenlerine başsağlığı dileriz. 

"3 Ekim Çarşamba günü saat 12.00'de, Medicana Bahçelievler Hastanesi önünde ve tüm Türkiye'deki Medicana Hastanelerinde eş zamanlı Dr. Fikret Hacıosman anısına bir tören düzenlenecek ve basın açıklaması yapılacaktır"

Doktorun dalga geçtiğini düşünmüş

İstanbul’da tedavi gördüğü doktorunu vuran şüpheli polise ilk ifadesini verdi. Cinayet Büro Amirliği’nde sorguya alınan şüpheli Serhat T., ilk sorgusunda "Okulda ve çevrede zengin insanların gösterişli hayatından çok etkilenmiştim. Bu etkiden nasıl kurtulacağımı doktora söyledim. Doktor bana "ilaçlarını düzenli alırsan kurtulursun bu düşünceden" dedi. Dalga geçtiğini sandım. Sinirlendim. Silahla ateş açtım. Sonra da kaçtım" dedi.