Gündem

İstanbul Tabip Odası: Avcılar'da vurulan meslektaşımızın hayati tehlikesi sürüyor

Dr. Aida Khasiyeva, dün gece çalıştığı tıp merkezinin sahibi erkeğin

07 Kasım 2019 17:56

İstanbul Tabip Odası, İstanbul Avcılar’da erkek bir doktorun, beraber çalıştığı kadın doktoru silahla vurarak ağır yaralamasına ilişkin açıklama yaptı.

İstanbul Tabip Odası’nın açıklaması şöyle:

“Meslektaşımız Dr. İstanbul Tabip Odası: Avcılarda vurulan meslektaşımızın hayati tehlikesi sürüyor dün gece çalıştığı Avcılar Yeşilkent'teki özel bir tıp merkezinde ateşli silahla vurularak ağır yaralandı. Bakırköy Dr. Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı. Olayın faili olarak özel tıp merkezinin sahibi olduğu bildirilen Dr. C.T. yakalanarak gözaltına alındı.

“Olayın duyulması üzerine İstanbul Tabip Odası (İTO) Yönetim Kurulu'nu temsilen İTO Genel Sekreteri Dr. Osman Öztürk hastaneye giderek başhekim Prof. Dr. Gökhan Tolga Adaş ve meslektaşımızın tedavisini sürdüren hekimlerle görüşerek bilgi aldı. Dr. Aida Khasiyeva'nın gece acilen ameliyata alındığı ve tedavisinin halen yoğun bakım ünitesinde sürdürüldüğü öğrenildi.

“Dr. Aida Khasiyeva'nın hayati tehlikesi devam etmekte olup, meslek örgütü ve meslektaşları olarak geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor, sağlığına kavuşacağına yönelik umudumuzu koruyoruz.”

Ne olmuştu?

Olay, gece 01.00 sıralarında Avcılar İlçesi Yeşilkent Mahallesi 497. Sokak üzerinde bulunan bir tıp merkezi üzerinde meydana geldi. Celal T. İsimli doktor, yanında çalışan yabancı uyruklu olan Dr. Aida Khasiyeva'nın ismindeki kadın doktor ile tartışmaya başladı.

Tartışma kısa üzerinde fiziksel tartışmaya dönüştü. Celal T. yanında bulundurduğu silahı ile kadına ateş etti. Silahtan çıkan mermilerin isabet ettiği kadın yere yığıldı. Silah seslerini duyan vatandaşlar durumu polis ve sağlık ekiplerine haber verdi. İhbar üzerine olay yerine gelen sağlık ekipleri, yaralı kadını alarak hastaneye kaldırdı.

Vücudunun farklı yerlerinden kurşun alan kadın hastaneye kaldırıldı. Olayı gerçekleştirilen Celal T. İsimli şahıs ise polis ekipleri tarafından yakalandı. Yakalanan doktor, ifadesi alınmak üzere polis merkezine götürüldü.