Gündem

İSTANBUL SERVİS ARACI İŞLETMECİLERİ BAŞKANLARINI SEÇMEK İÇİN SANDIK BAŞINDA 

  Haber-Kamera: Özden ATİK / İSTANBUL DHA İstanbul Umum Servis Aracı İşletmecileri Esnaf Odası 7

11 Şubat 2018 20:39

 

Haber-Kamera: Özden ATİK / İSTANBUL DHA
İstanbul Umum Servis Aracı İşletmecileri Esnaf Odası 7.Olağan Genel Kurulu yeni başkanını seçmek üzere toplandı. Esnaf odası üyeleri yeni başkanlarını seçmek için sandık başına gitti.
Ataşehir Ülker Sports Arena\'da düzenlenen genel kurul, saygı duruşu ve İstiklal Marşı\'nın okunmasının ardından başladı. Genel kurulu CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin de bir süre izledi. İstanbul Umum Servis Aracı İşletmecileri Esnaf Odası Başkanı Hamza Öztürk kısa bir konuşma yaptı. Divan kurulunun oluşturulmasının ardından 6 kişinin başkanlığa aday olduğu açıklandı. 

KONUŞMALARIN ARDINDAN 2 KİŞİ ADAYLIKTAN ÇEKİLDİ
Ahmet Özsoy, Hasan Hüseyin Arslan, Murat Naci Coşar, Cuma Tekin, Metin Ayas ve yeniden başkanlığa aday olan Hamza Öztürk konuşmalarında seçilmeleri halinde yapacaklarını anlattılar.  Hamza Öztürk konuştuğu sırada salonda bir yandan \"Yönetim istifa\" sesleri yükselirken, diğer yandan destekleyenleri alkış tuttu. Konuşmaların tamamlanmasının ardından Hasan Hüseyin Arslan ve Metin Ayas\'ın adaylıktan çekildiklerini bildirildi.

SANDIK BAŞLARINDA KUYRUKLAR OLUŞTU
Daha sonra salonun ortasında kurulan seçim sandıklarına esnaf odası üyeleri akın etti. Daha oy sandıkları yerleştirilmeden sandık görevlilerinin etrafında kuyruklar oluştu. Oy vermek için sıraya giren üyeler, sandık başındaki görevlilere yardımcı olmaları için uyarıldı. Öte yandan çevik kuvvet polisleri de salona gelerek güvenlik önlemi aldı. Yaklaşık 14 bin 350 kişinin oy kullanma hakkı bulunduğu seçime katılım sayısı yüksek olduğu için saat 17.00\'da bitmesi gereken oy verme işlemi bir süre daha devam etti.

Görüntü Dökümü
--------------------
-Gürsel Tekin\'in gelişi
-Başkan adaylarının sırayla konuşması
-Sandık başlarındaki oluşan kuyruk
-Genel ve detaylar...
 

Haber, değiştirilmeden kaynağından otomatik olarak eklenmiştir