Gündem

"İnsan vahşeti"nde bugün; yavru köpek ayakları bağlı halde ölü bulundu!

04 Mart 2021 10:06

Eskişehir'de Akbaş cinsi 6 aylık "Cesur" isimli köpek, öldürülmüş halde bulundu. Ayakları bağlı olarak bulunan köpeğin sahibi Altuğ Ulucan, "Kendi hayvanlarına antrenman yaptırmak için bilinçli öldürüldüğünü düşünüyorum." dedi. Jandarma ekipleri, köpeğin ölümüyle ilgili araştırma başlattı.

Tepebaşı ilçesine bağlı Aşağısöğütönü Mahallesi'nde bulunan çiftliğinde Akbaş cinsi köpek yetiştiren Altuğ Ulucan'ın geçen cuma akşamı, "Cesur" adlı 6 aylık köpeği kayboldu. Arkadaşlarıyla birlikte çevreyi arayan Ulucan, 2 gün sonra çiftliğine 2 kilometre mesafede köpeğini ölü buldu.

Tarlada arka ayakları iple bağlanmış halde bulunan köpeğinin kasten öldürüldüğünü öne süren Ulucan, "Uzun süredir Eskişehir'imize ait Akbaş ırkı köpek cinsi üzerine çalışma yapıyorum. Belli ırk özelliklerini koruyarak, yetiştirmeye çalışıyorum. İki gün önce altı aylık ‘Cesur’ isimli köpeğim kayboldu. Aramalarıma rağmen bulamadım. ‘Herhalde köyde biri bağladı, nasılsa görürüm ve köpeğimi geri alırım’ diye düşündüm. Ancak çiftliğime 2 kilometre mesafede, ayakları bağlı şekilde ölüsünü buldum" diye konuştu.

Jandarma güvenlik kameralarını inceliyor

Tepebaşı Jandarma Komutanlığı’na şikayette bulunan Altuğ Ulucan, "Köpeğimi, kendi köpeklerine antrenman amacıyla kullandıklarını düşünüyorum. Bilerek, kasten öldürülmüş. Bu daha altı aylık bir yavru. Süt dişlerini daha yeni dökmüş, dişi yok henüz. Bir canlının bu şekilde öldürülmesi bizi çok üzdü. Hele ki bir de elinizde büyüyen bir canlı olması insanı kahrediyor" diye ifade etti.

Tepebaşı Jandarma Komutanlığı ekipleri bölgedeki MOBESE ve güvenlik kameralarını incelemeye aldı. (DHA)