Gündem

İki küçük çocuğu istismar ederken yakalandı, kendini böyle savundu: Çocuklara sarıldım ve lahmacun verdim!

Sokak ortasında iki erkek çocuğunu istismar eden adam kendini böyle savundu: Onlara lahmacun verdim

Fotoğraf, DHA tarafından mozaiklenmiştir

25 Eylül 2021 11:15

İstanbul Güngören'de iki erkek çocuğunu sokak ortasında taciz ettiği iddia edilen Selahattin P., polis ekipleri tarafından yakalanarak gözaltına alındı. Selahattin P.'nin küçük çocukları taciz ettiği anlar, cep telefonu kamerasına yansıdı. Tutuklanan şüpheli ifadesinde, "Beni görünce sarıldılar. Ben de çocuklara sarıldım ve onlara lahmacun verdim." ifadelerini kullandı.

23 Eylül Perşembe günü gün saat 23.30 sıralarında, Güngören Köyiçi'nde iddiaya göre; Selahattin P. (71) isimli kişi, sokak ortasında Suriye uyruklu iki erkek çocuğunu yanına çağırdı. Selahattin P., çocuklarla bir süre konuştuktan sonra fiziksel olarak istismar etmeye başladı.

Görüntülendiğini fark edince kaçtı

Kendisini görüntüleyen bir vatandaşın tepkisiyle karşılaşan Selahattin P., olay yerini hızla terk etti. O anlar ise çevredeki bir kişi tarafından cep telefonu ile görüntülendi.

Görüntülerin polis ile paylaşılması üzerine harekete geçen Sanal Devriye polis ekipleri, Selahattin P.'nin adresine ulaştı. Polis ekipleri tarafından gözaltına alınan Selahattin P., emniyette sorgulandı.

"Çocuklara sarıldım ve lahmacun verdim"

Selahattin P.'nin emniyetteki ifadesinde; "İkamet ettiğim mahallenin tam hatırlayamadığım bir sokağında evime giderken, iki Suriye uyruklu, daha önceden tanıdığım ancak isimlerini bilmediğim çocuklarla karşılaştım. Beni görünce sarıldılar. Ben de çocuklara sarıldım ve onlara lahmacun verdim. İzletmiş olduğunuz kişi benim. Ben çocuklara cinsel istismarda bulunmadım. Suçlamaları kabul etmiyorum" dediği öğrenildi.

Polisteki işlemlerinin tamamlanmasının ardından İstanbul Bakırköy Adliyesi'ne sevk edilen Selahattin P.'nin tutuklanarak cezaevine gönderildiği öğrenildi. (DHA)