Gündem

İki AKP'li isim daha istifa etti

13 Kasım 2019 14:54

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu ve eski bakan Ali Babacan'ın kurması beklenen partileri için geri sayıma başlarken, AKP'den de istifalar gelmeye başladı. Bugün önce AKP Siirt İl Başkanı Fuat Özgür Çalapkulu, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, başkanlık görevinden istifa ettiğini duyurdu. Sonra da AKP Iğdır İl Başkanı Ahmet Tutulmaz AKP İl Başkanlığı görevinden istifa etti.

AKP Siirt İl Başkanı Çalapkulu, 31 Ocak 2015’ten bu yana yürüttüğü AKP Siirt İl Başkanlığı görevinden bugün itibarıyla istifa ettiğini açıkladı. Sosyal medya hesabından istifasıyla ilgili paylaşımda bulunan Çalapkulu, "1747 gündür büyük bir şeref ve gururla yürüttüğüm AKP Siirt İl Başkanlığı görevimden bugün itibarıyla ayrılıyorum" dedi.

Avukat olan Ahmet Tutulmaz, 6 yıllık AKP Iğdır İl Başkanlığı görevinden istifa etti. Yeni il başkanı atanana kadar geçici olarak İl Başkanlığı Teşkilat Başkanı Ferdi Turan'ın başkanlık yapacağı öğrenildi. Ahmet Tutulmaz, 25 Haziran 2018 genel seçiminde AKP'den milletvekili adayı olmuştu.