Medya

Hürriyet'te iki ayrılık: "Gerçeği söylemek devrimci bir eylemdir"

Emre Kızılkaya ve Cansu Çamlıbel Hürriyet'ten ayrıldığını açıkladı

01 Mart 2019 10:00

Hürriyet gazetesinin Demirören Medya Grubuna satılmasından beri süregelen işten çıkarma ve istifaların devamı geldi. Hürriyet Washington Temsilcisi Cansu Çamlıbel ve Hürriyet Daily News Yayın Koordinatörü Emre Kızılkaya istifa etti. Çamlıbel veda mesajında Orwell'in "Gerçeği söylemek devrimci bir eylemdir" sözlerine yer verdi.

Cansu Çamlıbel, gazeteden ayrıldığını Twitter’daki “Hürriyet’e ve Washington Temsilciliği görevine kendi arzumla veda ettim. Yayın Yönetmenim Vahap Munyar’a gösterdiği anlayış için teşekkür ederim. Meslektaşlarıma ve her koşulda haberine sahip çıkan okura selamla, bir de üstat Orwell’e..çünkü gerçeği söylemek devrimci bir eylemdir” mesajıyla duyurdu.

Emre Kızılkaya ise “15 yıllık Hürriyet yolculuğuna nokta koymuş bulunuyorum. Başka yolculukların zamanı.. Ayrılma isteğimi anlayışla karşılayan yöneticilere teşekkürlerimi, veda etmeyi unuttuğum veya görüşemediğim arkadaşlar varsa hepsine selamlarımı gönderiyorum buradan. Şimdilik şöyleyim (temsili)” mesajını paylaştı.