Magazin

Hülya Koçyiğit: Sağlıklı döndüm, çok mutluyum

"Kanser olduğumu tesadüfen öğrendim"

16 Haziran 2017 13:04

Akciğer kanserine yakalanan ve ABD’de ameliyat olan ünlü sinema sanatçısı Hülya Koçyiğit tedavinin tamamlanmasının ardından Türkiye'ye döndü. Koçyiğit, "Çok mutluyum, çok şükür sağlıklı bir şekilde ülkeme döndüm. 1-2 ay dinlenme dönemim olacak. Normal yaşam sürecine bünyem hazır değil” dedi.

New York’tan dönen sinema sanatçısı Hülya Koçyiğit eşi Selim Soydan ile birlikte İstanbul’da Atatürk Havalimanı VIP Salonu’nda basın açıklaması yaptı. Koçyiğit, hastalığı süresince her zaman yanında olan eşi Selim Soydan’a teşekkür ederken, “Başta Cumhurbaşkanımız, Başbakanımız,  Bakanlarımız olmak üzere sevgili arkadaşlarıma, dostlarıma, bütün Türk halkına büyük borcum var. Ömür boyu iyilikler yapsam ödeyemem" dedi. 

Toplantı boyunca Yeşilçam yıldızıın gözlüğünü çıkarmaması dikkatlerden kaçmadı.

"Her namazında bana dua eden Türk halkına teşekkür ediyorum"

Hastalığı boyunca kendisine dua eden Türk halkına teşekkür ederek sözlerine başlayan ünlü sinema sanatçısı Hülya Koçyiğit, “Hala Türkiye’ye döndüğüme inanamıyorum. Çok mutluyum. Mübarek Ramazan ayında her namazında bana dua eden Türk halkına teşekkür ediyorum. Bana şifa dileklerini yolladılar, bana güç yolladılar. Sabırla tedavimin yürümesini bekledim. Çok şükür sağlıklı bir şekilde ülkeme döndüm. 1-2 ay dinlenme dönemim olacak. Normal yaşam sürecine bünyem hazır değil” dedi.

"Kanser olduğumu tesadüfen öğrendim"

Hastalık sürecini anlatan Hülya Koçyiğit konuşmasında şunları söyledi:

“Bir kaza geçirdim. Geçirdiğim kaza sonrası çok sırt ağrısı çekiyordum. Kızım göğüs kanseri tedavisi olmak için Amerika’daydı. Bana ısrarla röntgen çektirmemi istedi."

 "Röntgende omurgamda bir kırık olduğunu ancak akciğerimde bir nodül tespit edildi. 2 yıl boyunca bu takip edildi. Bu sefer normal rutin muayeneye gittim. Ne yazık ki o akciğerimdeki nodülün yanında hiç umulmadık ve beklenmedik bir kanser kisti tespit edildi. Acil ameliyata girdim. Biyopside teşhis koydular. Biyopsi esnasında çok nadir görülün bir şanssızlık  oldu. Ciğer sönmesi denilen bir durumla karşılaştık. O nedenle hastanede kalma sürem uzadı. Başarılı bir ameliyat geçirdim.  Çok şükür ülkeme  döndüm ilk defa bu kadar uzak kalıyorum. 40 gündür yurtdışındayım.”