Gündem

Hrant Dink davasında 12 sanık hakkında kaçak sayılma ve mallarına el konulması kararı

24 Haziran 2021 12:09

Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'in öldürülmesine ilişkin davadan dosyası ayrılan Fethullah Gülen, eski savcı Zekeriya Öz ve gazetecilerin de aralarında bulunduğu 13 sanığın yargılandığı davada, 12 sanık hakkında 15 gün içerisinde mahkemeye gelmezlerse kaçak sayılmalarına ve mallarına el konmasına karar verildi.

Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'in öldürülmesi davasında dosyası ayrılan 13 sanıktan 12'si 15 gün içinde Türkiye'ye dönmezse firari sayılmasına ve mal varlıklarına el konulmasına karar verildi. Bu sanıklar arasında ABD'de yaşayan Fetullah Gülen, savcı Zekeriya Öz de bulunuyor.

Dink davasında dosyası ayrılan 13 kişinin kaçak sayılması ve mallarına ek konulması talebini içeren davanın ikinci duruşması bugün görüldü. Savcı ilk duruşmada, Fetullah Gülen, Adem Yavuz Arslan, Ekrem Dumanlı, Coşgun Çakar, Halil İbrahim Koca, Mehmet Akif Yılmaz, Mehmet Faruk Mercan, Metin Canbay, Ömer Faruk Kartın, Serkan Şahan, Yılmaz Angın, Yunus Yazar ve Zekeriya Öz'ün kaçak sayılmasını ve mal varlıklarına el konulmasını istemişti. (DHA)