Gündem

"Hizbullahçıyız, kafalarını keseriz" diyerek tehditler savuran kişi, serbest bırakıldı

31 Mart 2023 15:35

Batman'da bir sokak röportajında, "Hizbullahçıyız, Erdoğan'a dokunurlarsa kafalarını keseriz" diyerek tehditler savuran İsmail Cevher Kasımoğlu, adli kontrolle serbest bırakıldı. 

Batman’da sosyal medya üzerinden yapılan sokak röportajında Kasımoğlu, muhalefet partilerini kastederek, “Ben o köpeklere oy vermem, ateistlere vermem, kafirlere vermem. Dinsizlere vermem. Biz devletçiyiz. Devleti de savunuyoruz. Köpeklere oy vermeyiz. Onları destekleyen de onlar gibi kafirdirler. Bunlar Kuran-ı Kerim’e düşmandırlar. Dine düşmandırlar. Nerede ekonomi kötü. Erdoğan’a dokunsalar var ya kafalarını keseceğim. Biz cihada hazırız” ifadelerini kullanmıştı. Kasımoğlu, 2 gün önce de sosyal medyadan paylaşım yaparak herhangi bir terör örgütüne mensup olmadığını, öfkeyle bu sözleri kullandığını belirterek, özür dilemişti.

Kasımoğlu, Cumhuriyet Başsavcılığı’nca başlatılan soruşturma kapsamında dün, "Halkı kin ve düşmanlığa tahrik" suçundan gözaltına alındı. 

İfadesinde, pişman olduğunu söyleyen Kasımoğlu, röportajda kendisinden önce konuşan birinin devleti eleştirdiğini ve buna sinirlendiğini belirterek, o sözleri kullandığını kaydetti. Kasımoğlu, sevk edildiği adliyede çıkarıldığı mahkemece adli kontrolle serbest bırakıldı. (DHA)

TIKLAYIN | "Hizbullahçıyız" deyip tehdit etti: Erdoğan'a dokunsalar kafalarını keseriz

TIKLAYIN | "Hizbullahçıyız, kafalarını keseriz" diyerek tehditler savuran kişi gözaltına alındı