Gündem

Hırsızlıktan gözaltındaki kişi, serbest kaldıktan 15 dakika sonra motosiklet çaldı

Hırsızlık yapan Yaşar A.'nın daha önce 15 ayrı hırsızlık suçundan kaydının bulunduğu ortaya çıktı

26 Eylül 2019 16:51

Denizli'nin Sarayköy ilçesinde, hırsızlıktan yakalanan ve ifadesi alındıktan sonra savcının talimatıyla serbest bırakılan Yaşar A. (30), karakoldan çıktıktan 15 dakika sonra yine hırsızlık yaptı. Park halindeki motosikleti çalan Yaşar A., tekrar serbest bırakıldı.

Geçen hafta pazartesi günü Sarayköy'deki bir iş yerinden yalıtım malzemesi çalındı. Jandarma ekipleri, soruşturma kapsamında güvenlik kamera kayıtlarını inceledi. Güvenlik kameralarında hırsızlık yapanın Yaşar A. olduğunu tespit edildi. Dün Denizli'de yakalanarak gözaltına alınan Yaşar A., ifadesinin alınmasının ardından saat 23.00 sıralarında Cumhuriyet Savcısı'nın talimatıyla serbest bırakıldı.

Daha sonra Sarayköy ilçesindeki bir akaryakıt istasyonundan motosiklet çalındı. Jandarma ekipleri, güvenlik kamera kayıtlarını incelediğinde hırsızlığı, savcı talimatıyla 15 dakika önce serbest bırakılan Yaşar A.'nın yaptığını tespit etti. Yaşar A., bu sabah yeniden jandarma tarafından yakalandı. Honaz ilçesinin Kocabaş Mahallesi'ndeki evinde gözaltına alınan Yaşar A., karakola götürüldü. İfadesinin ardından adliyeye sevk edilen Yaşar A., tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Yaşar A.'nın 5 ay önce de başka bir ilde görev yapan Cumhuriyet Savcısı'nın babasına ait olan bir motosikleti çaldığı, ayrıca 15 ayrı hırsızlık suçundan da kaydığı bulunduğu belirlendi. (DHA)