Gündem

Her gün bir Rus gemisi Akdeniz'e iniyor

Burak GEZEN- Mustafa SUİÇMEZ/ÇANAKKALE, (DHA)- ÇANAKKALE Boğazı'ndan dün geçen Rus savaş gemisi 'Azov'un ardından bu sabah yine Rus Donanması'na ait 158 borda numaralı 'Caesar Kunikov' adlı Rus savaş gemisi Akdeniz'e doğru yol aldı

21 Eylül 2017 14:06

Burak GEZEN- Mustafa SUİÇMEZ/ÇANAKKALE, (DHA)- ÇANAKKALE Boğazı\'ndan dün geçen Rus savaş gemisi \'Azov\'un ardından bu sabah yine Rus Donanması\'na ait 158 borda numaralı \'Caesar Kunikov\' adlı Rus savaş gemisi Akdeniz\'e doğru yol aldı.
Rus Donanması\'na ait 112.5 metre uzunluğundaki, 158 borda numaralı savaş gemisi \'Caesar Kunikov\', bugün saat 08.00\'de Marmara Denizi\'nden Çanakkale Boğazı\'na giriş yaptı. Saat 09.15\'de boğazda gemilerin manevra yapması en güç nokta olan Nara Burnu\'nu döndü. Ardından da saat 09.30\'da Çanakkale önlerine ulaştı. Kilitbahir Köyü\'nde dağda bulunan \'Dur Yolcu\' yazısı ile Kilitbahir Kalesi\'nin önünden geçen Ropucha-1 sınıfı çıkarma gemisi Rus savaş gemisi, Ege Denizi\'ne açılmak üzere yoluna devam etti.
Rus savaş gemisi \'Ceasar Kunikov\', sıcak gelişmelerin yaşandığı Suriye\'nin de bulunduğu Akdeniz\'e doğru yol aldı. Rus savaş gemisi \'Caesar Kunikov\', 4 Aralık 2015\'te İstanbul Boğazı\'ndan geçerken, güvertesindeki bir askerin, karadan havaya atılan bir füzeyi boğaz geçişi boyunca omzunda atış pozisyonunda taşımasıyla gündeme gelmişti.
Çanakkale Boğazı\'ndan dün de Rus Donanması\'nın Karadeniz Filosu\'na bağlı 151 borda numaralı çıkarma gemisi \'Azov\' geçmiş, Akdeniz\'e doğru yol almıştı.

FOTOĞRAFLI

Haber, değiştirilmeden kaynağından otomatik olarak eklenmiştir