Gündem

HDP Batman İl Başkanı Toğuç, tutuklandı (2)

ŞÜPHELİLERİN ADRESLERİNDE 3 ADET POLİS ÜNİFORMASI ELE GEÇTİ HDP İl Başkanı Nizamettin Toğuç'un tutuklanması ve terör soruşturmasına ilişkin Batman Valiliği'nce yazılı açıklama yapıldı

10 Ekim 2018 00:03

ŞÜPHELİLERİN ADRESLERİNDE 3 ADET POLİS ÜNİFORMASI ELE GEÇTİ
HDP İl Başkanı Nizamettin Toğuç\'un tutuklanması ve terör soruşturmasına ilişkin Batman Valiliği\'nce yazılı açıklama yapıldı. Gözaltına alınan kişilerin adreslerinde yapılan aramada 3 adet polis üniforması, bulunduğu belirtilen açıklama şöyle:
\"İlimiz Emniyet Müdürlüğünce PKK/KCK silahlı terör örgütüne yönelik yürütülen çalışmalar kapsamında; örgüte yardım ve yataklık yaparak eleman temin eden şahıslara yönelik 06.10.2018 tarihinde eş zamanlı yapılan operasyonda 9 kişi yakalanarak gözaltına alınmıştır. Gözaltına alınan şüphelilerin ikametlerinde yapılan aramalarda, 3 adet polis üniforması, suç unsuru teşkil eden çok sayıda dijital materyal ve örgütsel doküman ele geçirilmiştir. Şüpheli şahısların çıkarıldığı adli merciler tarafından aralarında HDP Batman İl Başkanının da bulunduğu 7 şahıs tutuklanmış olup, 2 şahıs ise adli kontrol şartı ile serbest bırakılmıştır. Bölgemizde huzur ve güvenliği sağlamak maksadıyla, ilimiz genelinde terör ile mücadele kapsamında yürütülen faaliyetlerimiz kararlılıkla devam edecektir.\"

Haber, değiştirilmeden kaynağından otomatik olarak eklenmiştir