Gündem

Hayatını kaybeden Metin Uca, son röportajında vasiyetini açıkladı

17 Kasım 2023 09:00

Geçirdiği trafik kazasının ardından yoğun bakıma kaldırılan, 3 gün önce yaptığı “iyileşiyorum” paylaşımının ardından fenalaşarak entübe edilen ve dün hayatını kaybeden sunucu Metin Uca’nın son röportajında açıkladığı vasiyeti tekrar gündem oldu. Röportajında güzel bir şekilde öleceğini düşündüğünü söyleyen Uca, vasiyetini açıklayarak "Yakılarak ölüp küllerimin de İstanbul Boğazı'ndan serpilmesini isterdim" demişti.

Metin Uca, geçen sene bir YouTube kanalındaki programa konuk olmuştu.

“Ölümden korkmuyorum, güzel öleceğimi düşünüyorum”

Spikerin "Yalnızlık korkun var mı?" sorusu üzerine konuşan Metin Uca, "60 yaşındayım ve yalnızım. Aman bana bir şey olursa diye bir kadınla birlikte olma taraftarı değilim. Bu o kadına haksızlık olur. Kendi adıma yetmeye çalışıyorum. Ölümden de korkmuyorum. Güzel öleceğimi düşünüyorum" demişti.

"Hatırlanmak istemiyorum"

Vasiyetinden bahseden Metin Uca, "Burası özgür bir ülke olsa yakılarak ölmek isteyenlere de saygı duyulurdu. Ama ne yazık ki böyle bir şansımız yok. Yakılarak ölmek ve küllerimin de İstanbul boğazından serpilmesini istiyorum. Ne yazık ki böyle bir şansım yok. İki yüzlü cenaze törenlerini istemediğim için yakılarak ölmeyi çok istiyorum. Umarım dostlarım ve bu konuda bıraktığım vasiyet çerçevesinde bunu yaparlar. Tören istemiyorum çünkü. Hatırlanmak istemiyorum" ifadelerini kullanmıştı.


TIKLAYIN - Metin Uca'yı ölüme götüren "şah damarı tıkanması" nedir?