Gündem

Hatay'da kadın cinayeti: Boşanma aşamasındaki eşini kızlarının gözü önünde öldürüp öldürüp, kayınpederini yaraladı

09 Temmuz 2021 16:16

Hatay'ın Erzin ilçesinde Cabbar Kara (35),  boşanma aşamasındaki eşi Ebru Kara'yı (30)  pompalı tüfekle öldürüp kayınpederi Ali Dik'i (50) de yaraladı. Kara, olayın ardından durdurduğu minibüsü gasp edip kaçtı.

Olay, saat 12.30 sıralarında Mahmutlu Mahallesi'nde meydana geldi. Bir süre önce eşini terk edip Kahramanmaraş’tan memleketi Hatay’ın Erzin ilçesine giden Ebru Kara, 7 yaşındaki kızı A.N.K. ile kiraladığı evde oturmaya başladı. Cabbar Kara, telefonla ulaştığı eşine yeniden bir araya gelmek istediğini belirtti ancak olumsuz yanıt aldı. Kara, kendisine boşanma davası açan eşinin yaşadığı yeri tespit edince, birkaç kez ilçeye gelip, kapısına dayandı. Ebru Kara, şikayette bulunup, Cabbar Kara için uzaklaştırma kararı aldırdı.

Kızının gözü önünde öldürüldü

Bugün, yine Kahramanmaraş'tan Erzin'e giden Cabbar Kara, eşinden eve dönmesini istedi. Bu sırada evde bulunan kayınpederi Ali Dik ile aralarında tartışma çıktı. Tartışma sırasında Cabbar Kara, yanında getirdiği pompalı tüfekle Ali Dik'e ateş etti. Saçmalar Dik'in sağ kolu ve sol bacağına isabet etti. Cabbar Kara, bu kez de kızının gözleri önünde silahı eşi Ebru’ya doğrultup, ateş etti. Cabbar Kara yoldan geçen minibüsü durdurup, silah zoruyla Erhan Akar'ı indirerek aracı gasp edip kaçtı.

Çevredekilerin ihbarı üzerine adrese çok sayıda polis ve sağlık ekibi sevk edildi. Gelen ekipler, evin bahçesinde yerde yatan Ebru Kara'nın hayatını kaybettiğini saptadı. Yaralı Ali Dik ise ilk müdahale sonrası Dörtyol Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Ebru Kara'nın cesedi de morga gönderildi.  (DHA)