Gündem

Haluk Levent'ten babasından şiddet gören Tuğba ile ilgili paylaşım: Kızımızda da hatalar olabilir

Dayak olayının Tuğba tarafından kurgulandığı ve genç kızın yatalak annesini videosunu çekmeye zorladığı iddia edildi

11 Ekim 2019 19:00

Taksim'de yaşayan 19 yaşındaki Tuğba'nın geçen gün babasının şiddetine maruz kalması olayının duyulmasında yardımı dokunan Haluk Levent, olaya dair yeni gelişmeleri Twitter hesabı üzerinden takipçileriyle paylaştı.

Cumhuriyet'in haberine göre, öne çıkan iddialardan biri ise Tuğba'nın şiddete annesini dövdüğü için maruz kaldığı yönünde oldu. Levent, kendisine gönderilen bilgilerin ardından Twitter hesabı üzerinden bir dizi paylaşımda bulunarak iddiaların araştırılacağını söyledi. 17 yaşındaki erkek kardeşinin açıklamalarında Tuğba'nın bu olayı kurguladığı ve yatalak annesini de videoyu çekmeye zorladığı belirtiliyordu. Babasının üzerine oturarak genç kıza şiddet uygulamasının sebebinin de bilinenden farklı olduğu iddia edildi. 

Pazartesi günü Tuğba’nın 17 yaşındaki erkek kardeşi ile bir araya geleceğini belirten Levent tweetlerinde şu ifadeleri kullandı: 

“Babası tarafından işkence edilen Tuğba ile ilgili tweetleriniz var. İddialar var. İnceleyeceğiz. Kızımızda da hatalar olabilir. Hiç ama hiç bir şey bir babanın kızına o şekilde davranmasını meşru kılmaz kılamaz. Şiddeti ‘demek ki bir suç işlemiş’ e getirmek şiddete onay vermektir!

"Kaldı ki biz üstümüze düşeni yaptık. Evine gidip baktık. Hasta anneyi gördük. Emin olun değil yaşanacak 5 dakika durulacak ev değildi. Normalde de biz Ahbap'lar destek oluyoruz zaten böyle durumlarda. Ev bulduk dayadık döşedik ve bugün evinde Tuğba ve annesi.

"Diyelim ki Tuğba komplo kurdu. Ve birçok sorun var. Emin olun araştırıp öğrenip sizinle paylaşırız. Ama bazılarınızın yazdığı gibi 'tuttuğunuz evden çıksınlar' gibi bir söylem vicdansızlıktır. Ne yapalım Tuğba yanlış yapmışsa annesiyle sokağa mı atalım? Biraz sabır arkadaşlar!

"Ve az önce Tuğba'nın kardeşi Sedat ile görüştüm. Uzun uzun konuştuk telefonda. Pazartesi de yanıma gelecek. O da çaresiz, evsiz, yalnız… 'Ben babamı savunmuyorum' dedi. 'Ama bilmeniz gereken şeyler de var' dedi kısaca. Dediğim gibi sabredin araştıralım. Sizleri bilgilendireceğim.”