Gündem

Gurbetçiler Türkiye'ye gelmeye başladı: Ömrümüz olduğu sürece memleketimizi boş bırakmayız, tatilimizi burada yapmaya geleceğiz

23 Haziran 2022 11:24

Gurbetçilerin, Kapıkule Sınır Kapısı'ndan girişleri devam ediyor. Sınır kapısındaki işlemlerinin ardından memleketlerinin yolunu tutan gurberçiler, Türkiye'ye geldiklerinden ötürü mutlu olduklarını ifade ettiler.

Almanya'nın Dortmund kentinden gelen Hızır Ali Karataş, yaptığı açıklamada, "Ana vatana gelişin duygusu tarif edilmez, yaşanılır. Gurbette olmanın tarifi çok zordur. Memleket hasretiyle bir yıl boyunca orada çalışıyoruz. Buraya da geldiğimizde ayrı duygular içerisinde oluyoruz. Her yıl geliyoruz. Ömrümüz olduğu sürece memleketimizi boş bırakmayız tatilimizi burada yapmaya geleceğiz" diye konuştu.

Ayşegül Karataş ise annesini ve babasını göreceği için mutlu oluğunu anlattı. Sınır kapısında Türk bayrağını gördüğünde çok heyecanlandığını dile getiren Karataş, "Ülkemizi çok seviyoruz. Mümkün olduğunca yılda iki kez gelmeye çalışıyoruz. Ülkemize dönmek istiyoruz. Memleketimizi çok seviyoruz, Türkiye'ye dönmeyi düşünüyoruz. Eşimle beraber orada çalışıyoruz." dedi.

Almanya'dan gelen Hikmet Kural ise vatana kavuşmanın mutluluk verdiğini ifade etti. (AA)