Magazin

Gülben Ergen'den Yeşim Salkım hakkında suç duyurusu: Çocuklarıma zarar gelmesinden korkuyorum

"Bu iş artık kan davasına dönüştü"

05 Ocak 2019 14:44

Oyuncu ve şarkıcı Gülben Ergen, kendisine tehdit, şantaj ve hakaret dolu sözler sarf ettiğini ileri sürdüğü Yeşim Salkım'ı savcılığa ihbar etti. Salkım'ın Ergen hakkında, "Bu iş artık kan davasına dönüştü. Gülben Ergen'i bitireceğim. Benim o kadını yok etmeme engel olamayacaksınız" dediği iddia edilirken,. Ergen'in ise şikâyet dilekçesinde, "Kariyerime, saygınlığıma ve çocuklarıma zarar gelmesinden korkuyorum" dediği aktarıldı.

Sabah gazetesinden Dilek Yaman'ın haberine göre, aralık ayında düzenlenen bir ödül töreni kapsamında Ergen, 38 okul açıp binlerce öğrenciye eğitim imkânı sağladığı için ödüle layık görülmüştü. Ancak sonrasında Salkım, Ergen aleyhinde televizyon kanallarında ve sosyal medya üzerinden açıklama yaparak onu eleştirdi. İddiaya göre; Salkım, ödül törenini düzenleyen Sinan Güzel'e şu mesajı attı:

"Ben Hakan Uzan'ın eski karısıyım, bu işlerin nasıl gittiğini iyi bilirim. O ödül benim hakkımdı. O ahlaksız kadını davet edip ödül vereceğinize benim hakkımı yediniz. Bu iş artık kan davasına dönüştü. Beni davet bile etmediniz. Gülben Ergen'i bitireceğim. Benim o kadını yok etmeme engel olamayacaksınız."

Güzel, Salkım'dan gelen mesajları Ergen'e göndererek dikkatli olması konusunda uyardı. Ergen ise İstanbul Adliyesi'ne giderek suçduyurusunda bulundu.

Gülben Ergen, "Yeşim Salkım, bana ait olduğu iddia edilen görüntüleri herkese göstererek itibarımı zedeliyor. Kariyerime, saygınlığıma ve çocuklarıma zarar gelmesinden korkuyorum. Salkım'dan şikâyetçiyim" diye ifade verdi.

Gülben Ergen, Yeşim Salkım'ın attığı mesajları delil olarak sundu. Salkım hakkında soruşturma başlatıldı.