Gündem

(Görüntülü) Naim Süleymanoğlu'nun mezarı açılıyor

Serpil KIRKESER- İdris TİFTİKCİ-Akın ÇELİKTAŞ/İSTANBUL, (DHA)    Geçtiğimiz yıl hayatını kaybeden dünya ve olimpiyat şampiyonu eski milli halterci Naim Süleymanoğlu'nun kızı olduğunu iddia eden Japon Sekai Mori'nin açtığı babalık davasında, DNA örneği

04 Temmuz 2018 13:59

Serpil KIRKESER- İdris TİFTİKCİ-Akın ÇELİKTAŞ/İSTANBUL, (DHA) 


 

Geçtiğimiz yıl hayatını kaybeden dünya ve olimpiyat şampiyonu eski milli halterci Naim Süleymanoğlu\'nun kızı olduğunu iddia eden Japon Sekai Mori\'nin açtığı babalık davasında, DNA örneği alınabilmesi için mezarı açılacak. 

Edirnekapı\'da bulunan mezarlık polis tarafından güvenlik şeridiyle kapatıldı.  Mezarlık açıldıktan sonra DNA testi için alınan doku örmekleri Adli Tıp Kurumu\'na gönderilecek. Japon Sekai Mori\'nin avukatları Hülya Aksakal ve Keiko Torigoe de Edirnekapı Mezarlığına geldi. 

Avukat Hülya Aksakal, \"Adli Tıptan sonuçlar geldikten sonra gerçek ortaya çıkacaktır. Babalık davası açıldı. İddia bu. Babalık davalarında normaldir, fethi kabir yapılacak\" dedi.

\"Neden 27 yaşına kadar bekledi\" sorusuna Avukat Aksakal \"Bu konularla alakalı biz açıklama yapmak durumunda değiliz. Yapmak istemiyoruz. Davanın sonucuna göre zaten gerekli açıklamaları kendisi de yapacaktır\" yanıtını verdi.

\"Süleymanoğlu 50 gün hastanede yattığı zaman DNA örneğinin neden alınmadı?\" şeklindeki soruya ise Aksakal, “Hastanede Naim Bey\'in DNA\'sı var. Fakat DNA yetersiz olduğu için şuanda fethi kabir yapılıyor. Hastanedeki DNA üzerinde adli tıp inceleme yaptı fakat yetersiz bulduğu için fethi kabire karar verildi\" yanıtını verdi.

Haber, değiştirilmeden kaynağından otomatik olarak eklenmiştir