Gündem

(Görüntülü) KANLICA'DA OTOMOBİL DENİZE UÇTU; SÜRÜCÜ BÖYLE KURTARILDI (EK GÖRÜNTÜ)

Haber-Kamera: Ramazan EĞRİ - Gamze ŞİMŞEK/ İSTANBUL, (DHA)  BEYKOZ Kanlıca'da bir otomobil denize uçtu

14 Aralık 2018 16:04

Haber-Kamera: Ramazan EĞRİ - Gamze ŞİMŞEK/ İSTANBUL, (DHA)  BEYKOZ Kanlıca\'da bir otomobil denize uçtu. Yakın bir restoranın valesi tarafından denizden çıkarılan kadın sürücü, ambulansla hastaneye kaldırıldı.

Olay saat 11.00 sıralarında Halide Edip Adıvar Caddesi’nde meydana geldi.  Sahil yolunda ilerleyen bir kadın sürücü, aracını döndürmek isterken iddialara göre, fren yerine gaza basınca denize uçtu. Olayı gören vatandaşlar ve cadde üzerindeki bir restoranın valesi olan Hasan Hüseyin Erdoğan tarafından araçtan çıkartılan kadın, ambulansla hastaneye kaldırıldı. Deniz polisi ve sahil güvenliğin denize düşen aracı arama çalışmaları devam ediyor. Olay yerine İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne ait çekici istendi.

Olayın görgü tanıklarından Halil Kayacı, \"Otobüs durağından geldi buraya düştü. Tekrar gaza basarak oradan denize düştü. Arabanın camı açıktı. Köşkün oraya kadar geldi. Kolunu bir defa dışarı çıkartabildi. Geldim bağırdım \'Biiriniz denize atlayın\' diye. Kalp hastasıyım atlayamam.  Köşkün oraya 2 metre kala genç bir delikanlı geldi, denize atladı. Gitti bayanı camdan çıkarttı. Bayanın şuuru yerinde değildi ama nefes alıyordu. Belki su yutmuştur, diye ayaklarını yukarıya kaldırdım. Kadını denizden çıkarttıktan 2 dakika sonra araba battı\" dedi.

Kadının  denizden çıkartılma anları vatandaşlar tarafından cep telefonu kamerasıyla kaydedildi. Görüntülerde genç adamın sürücüyü yüzerek kıyıya getirmesi ve vatandaşların iple onları denizden çıkartmaya çalışması görülüyor.

 

Haber, değiştirilmeden kaynağından otomatik olarak eklenmiştir