Gündem

(Görüntülü Haber) (ÖZEL) BÜYÜKÇEKMECE'DE ÇİFTE CİNAYET 

Haber-Kamera: Ali Kerem BENGİ / İSTANBUL DHA Büyükçekmece'de bir kadın ve aynı evde yaşadığı  yabancı uyurklu bakıcısı başlarına sert bir cisimle vurularak öldürülmüş halde bulundu

12 Aralık 2017 12:39

Haber-Kamera: Ali Kerem BENGİ / İSTANBUL DHA

Büyükçekmece\'de bir kadın ve aynı evde yaşadığı  yabancı uyurklu bakıcısı başlarına sert bir cisimle vurularak öldürülmüş halde bulundu. Olay, Pınartepe Mahallesi\'ndeki Rukiye Balcı\'nın yaşadığı müstakil evde dün akşam saatlerinde meydana geldi. Edilinen bilgiye göre; Arya Özgü annesi Rukiye Balcı\'yı bütün gün telefonla aradı ancak ulaşamadı. 

Bunun üzerine Özgü annesinin yaşadığı eve gitti. Dışardan annesi seslenen Özgü cevap alamayınca kendi anahtarıyla kapıyı açarak eve girdi. Evinin içinde annesini arayan Özgü, annesi Rükiye Balcı ile yabancı uyruklu bakıcısını ayrı odalarda öldürülmüş halde buldu. Çığlıklar atarak dışarı çıkan özgü komşulardan yardım istedi. Komşuların haber vermesi üzerine olay yerine çok sayıda polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Olay yerine gelen sağlık ekipleri iki kişinin hayatını kaybettiğini belirledi. Polis ekipleri evinin çevresinde güvenlik şeridi çekti. Komşuları tarafından sakinleştirmeye çalışırken Arya Özgü ise ağlayarak sinir krizi geçirdi. 


 

\"KATİLLER BULUNSUN\"

Rukiye Balcı\'nın ablası Vahide Erdoğan ise şöyle konuştu; \"Hiç bir bilgimiz yok. Ama bu cinayetin araştırılmasını istiyorum. İstanbul Başsavcılığına bağırıyorum, bulunsun ablamın  katili, bulunsun, bulunsun. Bu kadar binalar varken, bu kadar güvenlik bir yerde nasıl iki kişiyi öldürüyor da kimse duymuyor. Ablamın  darp etmişler, kafasına balyozla vurduğunu söyleniyor. Yanında çalışanı varmış. Onunla beraber öldürülmüşler aynı şekilde.. Bulunsun katiler Cumhuriyet Başsavcılığı duysun bizi, katilleri bırakmasınlar. Yeter Artık diyoruz. Böyle birşey olamaz İstanbul\'un göbeğinde iki kişi öldürüyorlar, kimse duymuyor\"

Balcı\'nın halası olduğunu söyleyen Esengül Özkan da, \"Bize akşam haber geldi. Halamın öldürüldüğünü söylediler. Biz de olay yerine geldik. Yani bizim yapacak birşeyimiz yok. Burası ıssız bir yer değil. Nasıl öldürüldü? Nereden girildi? Biz katilerin bulunması istiyoruz. Yanında bakıcısı vardı. Onunla birlikte öldürmüşler. Biri bir odada, diğeri bir odada öldürülmüş. Halam burda doğayı çok sevdiği için, kopamadığı için köylü insanı, ondan dolayı böyle. Oğlu da tarımcı olduğundan dolayı sera yetiştirmek istemişti. Pazarcılık yapıyor. Bu yaz eşi vefat etti. Kendisi burada kalıyordu. Bakıcısı ile beraber\" diye konuştu. 


 

\"BALYOZ İLE VURMUŞLAR\" İDDİASI

Balcı\'nın diğer yeğeni Halil Özkan da, \"Bakıcısı yatakta, kendisi de kendi odasında ama kanlar yere kadar akmış. Balyozla vurmuşlar. Katillerin bulunması istiyoruz. Burası bu kadar ıssız bir yer değil. Nasıl oldu böyle bişey? Ben anlamadım. Kendisi burada bahçesi falan var. Pazarcılık yapıyor. Evet kendisi ensaf burada hatta arabasını bile boşaltmamış. Kendisi ellibeş yaşındaydı. Küçükbaş hayvanları vardı, iki ay önce hepsini öldürmüşler. Gözdağı vermek için mi yapmışlar. Bütün hayvanları telef etmişler burada\" dedi. 

Olay Yeri İnceleme Şube Müdürlüğü\'ne bağlı ekipler evde ve çevresinde yaklaşık 3 saat delil araştırması yaptı. İki kişinin de kafalarına sert bir cisimle vurularak öldürüldüğünü tespit edidi. Cumhuriyet Savcısı ve olay yeri inceleme ekiplerinin yaptığı incelemelerin ardından cesetler cezane aracıyla Yenibosna\'da bulunan Adli Tıp Kurumu\'na kaldırıldı. Olayla ilgili başlatılan geniş çaplı soruşturma devam ediyor. 

 

Haber, değiştirilmeden kaynağından otomatik olarak eklenmiştir