Spor

Gökhan Gönül adım adım Fenerbahçe'ye!

11 Mayıs 2020 07:41

Fenerbahçe yönetimi, Gökhan Gönül'ün yeniden sarı-lacivertli formayı giymesine, tecrübeli oyuncu da kariyerini Fenerbahçe’de noktalamaya sıcak bakıyor.

22 yaşında geldiği Fenerbahçe’den, eski başkan Aziz Yıldırım’ın mali kongredeki “Onun istediği parayı ben orta ölçekli bir işi adamı olarak kazanmıyorum” sözlerinden sonra kopup Beşiktaş’a giden Gökhan Gönül, yeniden sarı lacivertlilere çok yakın.

Gökhan Gönül'ün ayrılmasının ardından sağ bekte 4 yılda 6 oyuncu denenmesine rağmen yeri bir türlü doldurulamadı.

Hürriyet'in haberine göre; sarı-lacivertliler bu süreçte sağ bekte Van der Wiel, Şener Özbayraklı, Nabil Dirar, Mauricio Isla, Murat Sağlam ve Ozan Tufan’ı kullansa da bu oyuncuların hiçbirinin unutturamadığı tecrübeli oyuncuya Fenerbahçe yönetimi de yıldızlaştığı yerde noktayı koyma şansı tanımak için kapıyı aralık tutuyor.

Taraftar Caner Erkin'i istemiyor

Sosyal medyada uzun zamandır "Yuvaya dönüyorlar" söylentileri tartışılırken, taraftarlar Gökhan’ın yeniden formayı giymesine sıcak baksa da Kadıköy’de Beşiktaş taraftarını diz çökerek selamlaması unutulmayan Caner Erkin ise istenmeyen adam rolünde.

Ayrılmasına rağmen eski takımı ile ilgili hiçbir zaman kötü bir söz sarf etmeyen, Fenerbahçe’ye gol attıktan sonra sevinmeyen, sosyal medya hesabından kendisi eşi ve çocuğunun sarı-lacivert formalı fotoğraflarını kaldırmayan 35 yaşındaki futbolcu 2 yıl daha oynadıktan sonra futbolu ‘Fenerbahçeli Gökhan’ olarak gönül bağı olduğu kulübüyle noktalamayı istediği de edinilen bilgiler arasında.