Ekonomi

Gökay Otyam, Merkez Bankası'nda başdanışman olarak göreve başladı

"Başka bir yerde başlayacağım. Televizyon değil. Yine iletişim. Zamanı gelince açıklanır" diyerek NTV'den ayrılmıştı

14 Haziran 2019 22:43

"Başka bir yerde başlayacağım. Televizyon değil. Yine iletişim. Zamanı gelince açıklanır" diyerek NTV'deki ekonomi müdürlüğü görevinden ayrıldığını duyuran Gökay Otyam'ın, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası bünyesinde başdanışman olarak göreve başladığı bildirildi.

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankasından (TCMB) yapılan açıklamada, Gökay Otyam'ın iletişim alanında başdanışman olarak görevlendirildiği belirtildi.

1972 yılında İstanbul'da dünyaya gelen Otyam'ın, yüksek öğrenimini Mimar Sinan Üniversitesi İstatistik Bölümü'nde tamamladığı ifade edildi.

Otyam en son NTV'de Ekonomi Müdürlüğü görevinde bulunuyordu.

Otyam canlı yayında NTV’den ayrıldığını şu sözlerle duyurmuştu

"19 yıldır buradayım kelimelerle kolay anlatılabilecek bir şey değil. Yuvam dediğim bir yerden bugün itibariyle son veriyorum. Başka bir yerde başlayacağım. Televizyon değil. Yine iletişim. Zamanı gelince açıklanır. Çok şey yaşadım burada. Çok kaliteli çok harika bir yerde çalıştım. Herkesin hayali böyle bir yerdir. Yine çok sevileceğimi düşündüğüm bir yere geçeceğim."

Gökay Otyam kimdir?

1972 İstanbul doğumlu olan Gökay Otyam, Mimar Sinan Üniversitesinin İstatistik bölümünü mezunu. Lise döneminde Genco Erkal ile birlikte tiyatro oyunculuğu yapan Otyam 1994 – 1996 yılları arasında özel bir Radyoda Program Yapımcısı olarak görev aldı.

1996 yılında radyodan ayrılıp bir aracı Kurumun AR-GE bölümü ile finans/ekonomi hayatına profesyonel olarak giriş yapan Gökay Otyam sonrasında Kanal E'ye transfer olup program yapımcısı ve sunucu olarak görev yaptı.

2000 yılında NTV’ye geçen Gökay Otyam, 19 yıl kaldığı kanalda ekonomi müdürü olarak çalıştı.

TIKLAYINIZ- "NTV ekonomi müdürü Gökay Otyam, Albayrak'ın iletişim danışmanı oldu"